Wielka rewolucja medialno-internetowa odbywa się na naszych oczach. Ten przewrót nie omija również sztuki, która zawsze najmocniej wyrażała społeczne nastroje — choć w najbardziej wyrafinowanej formie. Agnieszka Giera należy do utalentowanego pokolenia młodych twórców, mających duży wpływ na kształtowanie się nowych trendów w polskim malarstwie. Artystka tworzy w stylu, który można by określić mianem „techno-pop artu”, przypominającego m.in. video-instalacje.

Agnieszka Giera

NA SPRZEDAŻ — Agnieszka Giera „Czarna pantera”, 50 x 70 cm, akryl na płótnie


Wszystko tu jest oszczędne, skrótowe i minimalistyczne, nie pozbawione jednak kolorystycznych harmonii i kompozycyjnej płynności. Jej obrazy nie są odrealnione, czy odhumanizowane. To nie jest suchy abstrakcjonizm. To opowieść o ludzkim bycie zakorzenionym w nowoczesnych technologiach — o człowieku online, podłączonym do kroplówki TV i mediów społecznościowych 24 godziny na dobę. Pomimo „chłodnej”, „komputerowej” stylistyki, Agnieszka Giera opisuje rzeczywistość w sposób optymistyczny.
……………………
Agnieszka Giera — ostatnie najważniejsze nagrody i wystawy:
2016 — Wystawa na 19 Prezentacjach „Sztuka czy Sztuczki” MBWA Leszno.
2014 — Wystawa na 18 Prezentacjach „Sztuka czy Sztuczki” MBWA Leszno.
2010 — Stypendium naukowe ASP we Wrocławiu.
Czytaj więcej…
…………………….
Tytuł obrazu: Czarna Pantera
Wymiary: 50 x 70 cm
Rok powstania: 2015
Technika malarska: akryl na płótnie
Rama: brak
Certyfikat autentyczności: tak
Lokalizacja obrazu: Leszno
Cena: 2200 PLN
Wysyłka: darmowa
…………………….
Aby nabyć to dzieło sztuki, uprzejmie prosimy o kontakt na email: galeria@eprawda.pl w celu przedyskutowania opcji płatności i szczegółów wysyłki. Na Wasze życzenie istnieje również możliwość bezpośredniego kontaktu telefonicznego z Agnieszką Gierą. Renomowane galerie sztuki nie oferują twórcom korzystnych warunków finansowych. Gorąco zachęcamy do bezpośredniego wsparcia artystów, poprzez nabywanie dzieł sztuki za naszym pośrednictwem. Galeria Eprawda nie jest podmiotem gospodarczym, lecz reprezentantem grupy marszandów. Dziękujemy.

< POPRZEDNI OBRAZ | POWRÓT DO GALERII | NASTĘPNY OBRAZ >
…………………………
Agnieszka Giera — absolwentka malarstwa na ASP we Wrocławiu. Interesuje się między innymi astronomią, glitch artem i muzyką elektroniczną. W swoich pracach wykorzystuje motyw zarówno marzeń sennych, jak i temat współczesnych mediów. Jej prace można znaleźć w kolekcjach prywatnych na terenie całego kraju.
27.04.2017

AGNIESZKA GIERA „Czarna pantera”, 50 x 70 cm, akryl na płótnie — na sprzedaż
5 votes, 5.00 avg. rating (98% score)

..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie. Subskrybuj newsletter.

Co o tym sądzisz?