Banksy’ego przedstawiać nie trzeba. Reklamowany przez niego „Park Konsternacji” (ang. „Bemusement Park”), wybudowany na terenach opuszczonego parku wodnego w angielskiej miejscowości Weston-super-Mare, prowokuje do myślenia i zaprasza do odwiedzin rodziny z dziećmi lub bez — jeszcze tylko przez 5 tygodni.
[Foto: Christopher Jobson, Yui Mok—PA Photos źródło: Dismaland.co.uk]


Jeśli „Dismaland” brzmi dla ciebie jak koszmarna wersja Disneylandu, to nie jesteś w błędzie. „Bemusement Park” jest dziełem notorycznego twórcy street artu — Banksy’ego a 2,5 hektarowy obiekt otwiera swoje wrota dla zwiedzających w Wielkiej Brytanii dokładnie dziś. Ten przygotowywany w tajemnicy projekt, który został odsłonięty w czwartek, znajduje się w opuszczonym ośrodku wodnym „Tropicana” w Weston-super-Mare, oferując atrakcje parku tematycznego z upiornym akcentem. Zbudowany przez Banksy’ego i 50 innych artystów z całego świata, „Dismaland” będzie otwarty tylko przez 5 tygodni. Cena wstępu: tylko 3 funty. Oficjalna strona projektu głosi:
Szukasz alternatywy dla banalnej rozrywki powlekanej cukrem bezduszności dla Ciebie i Twojej rodziny? Albo po prostu czegoś tańszego? Oto miejsce dla Ciebie gdzie możesz uciec od taniego eskapizmu. Zamiast stoiska z hamburgerami, mamy muzeum. W miejscu sklepu z pamiątkami mamy bibliotekę. Cóż, sklep z pamiątkami również tu jest. Mamy wywróconą karocę Kopciuszka i grę, w której możesz sterować łodzią pełną uchodźców. Ten park dla dorosłych prezentuje obrazy pełne niepokoju, jeszcze więcej światła stroboskopowego, efektów dymu i przekleństw. Następujące elementy są zabronione: noże, farby w sprayu, narkotyki i prawnicy z korporacji Walta Disneya
. — Boredpanda.com
…………………….
Więcej: Banksy.co.uk|Dismaland.co.uk
Foto: Christopher Jobson, Yui Mok—PA Photos
21.08.2015

BANKSY zbudował Dismaland czyli odwrotność Disneylandu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie. Subskrybuj newsletter.
Jeden komentarz
  1. Dobrze, że Bansky’emu udało się zaistniec. Jest jedynym niezależnym i myślącym artystą jakiego znam. Jest megafonem zbuntowanych i zmęczonych tym całym szajsem naokoło. Facet ma geniealne pomysły.

Słuchamy Cię uważnie...

Twój adres email nie będzie widoczny.
Zaloguj się by nie czekać na moderację komentarza.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>