Banksy’ego przedstawiać nie trzeba. Reklamowany przez niego „Park Konsternacji” (ang. „Bemusement Park”), wybudowany na terenach opuszczonego parku wodnego w angielskiej miejscowości Weston-super-Mare, prowokuje do myślenia i zaprasza do odwiedzin rodziny z dziećmi lub bez — jeszcze tylko przez 5 tygodni.
[Foto: Christopher Jobson, Yui Mok—PA Photos źródło: Dismaland.co.uk]


Jeśli „Dismaland” brzmi dla ciebie jak koszmarna wersja Disneylandu, to nie jesteś w błędzie. „Bemusement Park” jest dziełem notorycznego twórcy street artu — Banksy’ego a 2,5 hektarowy obiekt otwiera swoje wrota dla zwiedzających w Wielkiej Brytanii dokładnie dziś. Ten przygotowywany w tajemnicy projekt, który został odsłonięty w czwartek, znajduje się w opuszczonym ośrodku wodnym „Tropicana” w Weston-super-Mare, oferując atrakcje parku tematycznego z upiornym akcentem. Zbudowany przez Banksy’ego i 50 innych artystów z całego świata, „Dismaland” będzie otwarty tylko przez 5 tygodni. Cena wstępu: tylko 3 funty. Oficjalna strona projektu głosi:
Szukasz alternatywy dla banalnej rozrywki powlekanej cukrem bezduszności dla Ciebie i Twojej rodziny? Albo po prostu czegoś tańszego? Oto miejsce dla Ciebie gdzie możesz uciec od taniego eskapizmu. Zamiast stoiska z hamburgerami, mamy muzeum. W miejscu sklepu z pamiątkami mamy bibliotekę. Cóż, sklep z pamiątkami również tu jest. Mamy wywróconą karocę Kopciuszka i grę, w której możesz sterować łodzią pełną uchodźców. Ten park dla dorosłych prezentuje obrazy pełne niepokoju, jeszcze więcej światła stroboskopowego, efektów dymu i przekleństw. Następujące elementy są zabronione: noże, farby w sprayu, narkotyki i prawnicy z korporacji Walta Disneya
. — Boredpanda.com
…………………….
Więcej: Banksy.co.uk|Dismaland.co.uk
Foto: Christopher Jobson, Yui Mok—PA Photos
21.08.2015

BANKSY zbudował Dismaland czyli odwrotność cukierkowego Disneylandu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie. Subskrybuj newsletter. Znajdź nas na FB.
Jeden komentarz

Co o tym sądzisz?