Jedną z najważniejszych cech fotografa ulicznego jest szybki refleks. Dodajmy do tego cierpliwość i dar „niewidzialności” — a przynajmniej wtapiania się w tłum — i otrzymamy „przepis” na idealnego fotografa ulicznego. Damian Chrobak po wielu latach praktyki, osiągnął w dziedzinie „street photography” prawdziwe mistrzostwo. Jego prace były publikowane przez wiodące portale poświęcone fotografii, m.in. Digital Photographer, Foto Kurier, Radiate, Guardian, Agora, SJ Records.
[Fotografia: Damian Chrobak źródło: portfolio artysty]


Od kiedy pamiętam, zawsze byłem cichą osobą i kochałem obserwować wszystko, co mnie otaczało. Teraz cieszę się, że ważne chwile udaje mi się uchwycić za pomocą aparatu, by je później pukładać w jedną całość. Nie sądzę, żebym kiedykolwiek przestał robić zdjęcia. Chcę mieć w dorobku tyle fotografii ile tylko mogę, dokumentując w ten sposób różne okresy mojego życia. Fotografia jest cennym medium — jeśli używana w odpowiedni sposób. Pomaga mi zrozumieć nasze czasy i lepiej poznać ludzi. To także niesamowity dokument przeznaczony dla dla przyszłych pokoleń. — frg. wywiadu dla In-public.com
…………………………………………….
Damian Chrobak (1977) — urodził się w Jastrzębiu Zdroju. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Fotografików od 2010 r. Założycielem „Un-Posed” — kolektywu fotografii ulicznej skupiającego kilku czołowych artystów tego nurtu, którzy urodzili się w Polsce, ale pracują w różnych krajach. Po studiach w Akademii Fotografii w Warszawie, Damian Chrobak przeniósł się do Londynu w 2004 roku, gdzie ukończył kurs fotografii czarno-białej na University of Arts w Londynie. Od tego czasu dokumentuje miejskie życie stolicy Wielkiej Brytanii. Jego prace były publikowane w UK, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Polsce i innych krajach europejskich. Damian Chrobak jest także autorem niektórych okładek do książek i nagrań. Obecnie fotograf mieszka w Londynie i pracuje nad nowymi projektami.
………………………..
Więcej: Portfolio
2017.11.08

DAMIAN CHROBAK: „Fotografia uliczna to historia opowiedziana jednym zdjęciem”
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie. Subskrybuj newsletter. Znajdź nas na FB.
Jeden komentarz

Co o tym sądzisz?