Guy Denning należy do pokolenia artystów sięgających w swych dziełach do źródeł rysunku i malarstwa najlepszego okresu w dziejach sztuki. W jego obrazach i rysunkach widać tęsknotę za powrotem do wrażliwości artystów Renesansu. Twórca opowiada obrazem o ludzkim pięknie, smutku i brzydocie, wydobywając każdą nakreśloną linią, prawdziwy ludzki dramat istnienia.
[Grafika: Guy Denning źródło: portfolio]


Wyraźnie widać również fascynację tematami cierpienia i piekła. Guy Deninng, to artysta o nieograniczonych możliwościach twórczych i mistrzowsko opanowanym malarskim rzemiośle. O wielu lat cieszy się zasłużonym uznaniem u wielbicieli jago stylu i talentu. Trudno dziś uwierzyć, że artysta tej miary nie został przyjęty do Akademii Sztuk Pięknych. To świadczy tylko o tym, że konserwatywny i wsteczny akademizm w sztuce ma się bardzo dobrze.
……………………………….
Guy Denning urodził się w North Somerset w 1965 roku i zaczął malować olejami w wieku jedenastu lat, po otrzymaniu zestawu starych farb od krewnego. W latach 80-tych, wielokrotnie z negatywnym skutkiem starał się o przyjęcie do Akademii Sztuk Pięknych, ale w międzyczasie kontynuował naukę historii sztuki na Uniwersytecie Otwartym i uczył się malowania od starszych artystów z terenów zachodniej Anglii. Od 1992 roku wystawiał w całej Wielkiej Brytanii. Od 2007 roku wystawiał swoje obrazy również w USA, Niemczech, Włoszech i Francji. Jego obrazy były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych i grupowych. Ważniejsze wystawy indywidualne to m.in. „Purgatorio” w New York Brooklynite Gallery, „Inferno” w MAGI’900 Bolonia i ‚Behemoth’ w St Martin in the Fields w Londynie. Jego prace znajdują się w kilku kolekcjach publicznych, w tym Departamencie Socjologii w Bristol University, na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu w Galway i MAGI’900, oraz w Muzeum Sztuki Współczesnej w Bolonii. Został zaproszony do pracy w różnorodnych projektach artystycznych gdzie stworzył swój charakterystyczny styl. W 2007 roku przeniósł się do Finistere we Francji.
……………..
Więcej: Portfolio|Facebook|Twitter
07.08.2014. Finistere. France

GUY DENNING zaczął malować w wieku 11 lat i stworzył Inferno
7 votes, 4.57 avg. rating (91% score)

..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie. Subskrybuj newsletter.
Jeden komentarz

Słuchamy Cię uważnie...

Twój adres email nie będzie widoczny.
Zaloguj się by nie czekać na moderację komentarza.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>