Eprawdziwy kanał video

(10) Komentarze    1631 odsłon

Dobrze, że jest ktoś taki jak Wojciech Smarzowski. Dobrze, że w Czechach można realizować zdjęcia filmowe w kościołach. Czasami z ust katolickich myślicieli pada argument, że KK istnieje już dwa tysiące lat, więc przetrwa nie tylko film fabularny Kler, ale ujawnienie swoich przestępstw, wynaturzeń i zbrodni. Na taki argument riposta brzmi: ten nowotwór ma dwa tysiące lat. Zaprawdę powiadam wam. Nie lękajcie się. Prawda was uwolni. Nadchodzi czas skalpela
[Ostatnia aktualizacja strony: 30.08.2018]
Zacytujmy mocną wypowiedź reżysera filmu w wywiadzie dla tygodnika Newsweek: Czułem i czuję się osaczony Kościołem i religią. Religia jest wszędzie – w prasie, w telewizji, w urzędach i na ulicy. Kroplą, która przepełniła czarę, było zderzenie się z religią w szkole. Moi synowie rozpoczęli edukację i nagle uświadomiłem sobie skalę zjawiska. Nie chodzi o jednostkowy przypadek moich synów ani o konkretnego księdza, ale o to, że wszystko zaczyna się w szkole. Społeczeństwo jest przyzwyczajane od najmłodszych lat do wszechobecności Kościoła z życiu. Efekt jest taki, że nasze dzieci mają wyprane mózgi, bo wychowuje się je w przesądach.
(…) Gdy jadę przez Polskę i mijam coraz brzydsze kościoły, coraz wyższe krzyże – to myślę, że ktoś zabiera mi mój kraj. Gdy państwo łoży coraz większe kwoty na kościelne inwestycje albo uroczystości – również z moich podatków – to czuję się oszukany, bo finanse kościelne są poza prawem. Tak samo jak poza prawem, a właściwie ponad prawem jest kler (…)
……………..
Kler
Reżyseria: Wojciech Smarzowski
Scenariusz: Wojciech Smarzowski, Wojciech Rzehak
Premiera: 28 września 2018
…………………….
Eprawda nie publikuje postów regularnie. Aby nie przegapić żadnej nowej, ważnej publikacji, radzimy zapisać się do naszego newslettera by otrzymywać krótkie, tekstowe powiadomienia o nowych artykułach. Twój adres email będzie zastrzeżony i podlegał ochronie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (DZ. U. 2014.1182).
Newsletter można wyłączyć w dowolnej chwili. Polecamy zbiór najważniejszych filmów dokukmentalnych ostatnich lat w archiwum kategorii film|video na naszej stronie.
…………………….
Dla wygody korzystania ze strony, radzimy dokonać rejestracji, by po zalogowaniu publikować komentarze w sposób natychmiastowy. Dostępna jest automatyczna rejestracja, oraz szybkie logowanie poprzez konto Facebook. Konto na portalu można edytować lub usunąć. Dziękujemy i zapraszamy ponownie.
© Eprawda 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zawartych na tej stronie internetowej
bez zgody redakcji jest zabronione i podlega karze zgodnie z ustawą
z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych
Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83.
…………………………..
Ostatnia aktualizacja strony: 30.08.2018

[10] Komentarze

Co o tym sądzisz?