Fotografia artystyczna to najprościej mówiąc, próba połączenia fotografii i malarstwa. Artysta fotografik nie rejestruje rzeczywistości ale ją tworzy. Katarzyna Wieczorek kreuje kunsztowne, surrealistyczne wizje, pełne emocjonalnego napięcia i niepokoju. Każdy jej obraz jest misternie dopracowany i przemyślany. Niektóre prace mogą nawet szokować. Dominuje mroczny klimat i atmosfera nieokreślonego niepokoju. Tematem są wszystkie przejawy dramatu ludzkiej egzystencji — tajemnica, nadzieja, strach, cierpienie… Nasuwa się skojarzenie z pięknym lub koszmarnym snem.
[Foto: Katarzyna Wieczorek źródło: portfolio]


Moje wizje zjawiają się w sercu i pod powiekami. Fotografia to moja pasja i droga, którą idę nawet w ciemności. Tworzę często pod wpływem emocji ale też różne tematyczne sesje, gdzie zahaczam o świat magii i surrealistycznego myślenia. Moim mistrzem jest Zdzisław Beksiński, którego pojmowanie świata jest mi bliskie. Cenię sobie swobodę twórczą i wolność wypowiedzi. Moja twórczość jest blisko życia ludzi ale dotyka również największych tajemnic istnienia. Czasem moich prac nie da się przetłumaczyć na język rzeczywistości.
……………………..
Katarzyna Wieczorek — z wykształcenia nauczyciel plastyki, z głębokiego odruchu serca po prostu artysta. Kasia tworzy unikalne fotografie i grafiki artystyczne. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi galeriami. Jej prace inspirują wielu twórców. Kasia na trwałe wpisała się w historię sztuki, po publikacji Jej prac w międzynarodowej antologii sztuki „The Original Van Gogh’s Ear Anthology”. Jej grafika znalazła się również na okładce „Van Gogh’s Ear 8”. Ostatnio wystawiła swe prace w Galerii Przechodniej w Warszawie, niebawem wystawa ta przeniesie się do stołecznego ArtParku.
……………
Więcej: Facebook
10.08.2014

KATARZYNA WIECZOREK — droga, która może prowadzić w ciemność
8 votes, 4.38 avg. rating (87% score)

..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie — subskrybuj nasz newsletter.
[4] Komentarze
  1. Kasia i jej artyzm . Nic więcej nie trzeba . Dzieli się swoją piękną pracą no profit na facebook choćby . To jest Artystka przez duże A .

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.