Często mówi się, że w malarstwie najtrudniejsze jest stworzenie własnego, unikalnego stylu. Naśladownictwo w sztuce, choć czasami nieuniknione, jest największym wrogiem każdego ambitnego twórcy. Marius Zabinski nigdy nie miał z tym najmniejszego problemu. Ten niezwykle doświadczony, utytułowany artysta malarz już w latach 70-tych stworzył swój własny, „niepodrabialny” styl. To jeden z tych przypadków, gdy patrząc na obraz od razu myślimy: to na pewno Zabinski.

Marius Zabinski

NA SPRZEDAŻ — Marius Zabinski “To The Light”, 100 x 81 cm, olej na płótnie


Marius Zabinski od wielu lat mieszka i tworzy w Brukseli. Ma na koncie wiele wystaw w prestiżowych galeriach m.in. Paryża, Nowego Jorku i Monte Carlo. Jest laureatem nagrody w kategorii malarstwa na X Biennale Sztuki we Florencji w 2015 roku. Jednak oprócz sukcesów komercyjnych, najważniejsza w malarstwie Zabinskiego jest wspomniana wcześniej wyjątkowa oryginalność stylu i głęboka warstwa intelektualna jego prac. Spójrzmy na bogactwo i wielowarstwowość faktury prezentowanego tutaj obrazu. W powiększeniu widać jak wiele pigmentów barwnych składa się na każdą płaszczyznę motywu. Jak delikatny i „unoszący się” jest rysunek poszczególnych motywów. Jak przemyślana jest całość kompozycji, aby obraz wywoływał uczucie ciepła i harmonii. Do wspaniałego wykonania z czysto technicznego punktu widzenia, należy dodać warstwę znaczeniową tej pracy, czyli symboliczną opowieść o poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie kim jestem? Jednak ta wiedza jest dla każdego człowieka inna i każdy odbiorca musi ją odszukać samodzielnie. Należy dodać, że To The Light zostaje wystawiony na sprzedaż po raz pierwszy, wyłącznie w galerii sztuki Eprawda.
…………………….
Marius Zabinski — ostatnie najważniejsze nagrody i wystawy:
2015 — X Biennale Szuki Współczesnej. Florencja — nagroda w kat. malarstwa.
2013 — Wystawa w Galerii Entreport. Monaco Monte Carlo.
2005 — Wystawa w Galerii Interart. New York.
Przeczytaj wywiad z Mariusem Zabinskim…
…………………..
Tytuł obrazu:To The Light
Wymiary: 100 x 81 cm
Rok powstania: 2014
Technika malarska: olej na płótnie
Rama: brak
Certyfikat autentyczności: tak
Lokalizacja obrazu: Bruksela
Cena: 37000 PLN
Wysyłka: darmowa
…………………….
Aby nabyć to dzieło sztuki, uprzejmie prosimy o kontakt na email: galeria@eprawda.pl w celu przedyskutowania opcji płatności i szczegółów wysyłki. Na Wasze życzenie istnieje również możliwość bezpośredniego kontaktu telefonicznego z Mariusem Zabinskim. Renomowane galerie sztuki nie oferują twórcom korzystnych warunków finansowych. Gorąco zachęcamy do bezpośredniego wsparcia artystów, poprzez nabywanie dzieł sztuki za naszym pośrednictwem. Galeria Eprawda nie jest podmiotem gospodarczym, lecz reprezentantem grupy marszandów. Dziękujemy.

POWRÓT DO GALERII | NASTĘPNY OBRAZ >
………………………
Marius Zabinski — urodzony w 1956 roku w Warszawie, światowej sławy artysta malarz. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta maluje i wystawia swoje obrazy z wielkim powodzeniem od trzydziestu pięciu lat na całym świecie m.in. w Paryżu, gdzie współpracuje z czterema galeriami, oraz w USA, Japonii, Belgii, Singapurze, Hong-Kongu, Włoszech, Chinach, Pekinie, Monaco, Monte Carlo, Luxemburgu i Danii. Bierze też udział w salonach sztuki, pokazując zarówno obrazy olejne jak i fotografie. W październiku 2015 roku otrzymał nagrodę w kategorii malarstwo, na X Bienale Sztuki Współczesnej we Florencji. Artysta mieszka i pracuje w Brukseli.
25.05.2017

MARIUS ZABINSKI “To The Light”, 100 x 81 cm, olej na płótnie — na sprzedaż
2 votes, 5.00 avg. rating (96% score)
..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie. Subskrybuj newsletter.

Co o tym sądzisz?