Często mówi się, że w malarstwie najtrudniejsze jest stworzenie własnego, unikalnego stylu. Naśladownictwo w sztuce, choć czasami nieuniknione, jest największym wrogiem każdego ambitnego twórcy. Marius Zabinski nigdy nie miał z tym najmniejszego problemu. Ten niezwykle doświadczony, utytułowany artysta malarz już w latach 70-tych stworzył swój własny, „niepodrabialny” styl. To jeden z tych przypadków, gdy patrząc na obraz od razu myślimy: to na pewno Zabinski.

Marius Zabinski

NA SPRZEDAŻ — Marius Zabinski “To The Light”, 100 x 81 cm, olej na płótnie


Marius Zabinski od wielu lat mieszka i tworzy w Brukseli. Ma na koncie wiele wystaw w prestiżowych galeriach m.in. Paryża, Nowego Jorku i Monte Carlo. Jest laureatem nagrody w kategorii malarstwa na X Biennale Sztuki we Florencji w 2015 roku. Jednak oprócz sukcesów komercyjnych, najważniejsza w malarstwie Zabinskiego jest wspomniana wcześniej wyjątkowa oryginalność stylu i głęboka warstwa intelektualna jego prac. Spójrzmy na bogactwo i wielowarstwowość faktury prezentowanego tutaj obrazu. Widać jak wiele pigmentów barwnych składa się na każdą płaszczyznę motywu. Jak delikatny i „unoszący się” jest rysunek poszczególnych płaszczyzn. Jak przemyślana jest całość kompozycji, aby obraz wywoływał uczucie ciepła i harmonii. Do wspaniałego wykonania z czysto technicznego punktu widzenia, należy dodać warstwę znaczeniową tej pracy, czyli symboliczną opowieść o poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie kim jestem? Jednak ta wiedza jest dla każdego człowieka inna i każdy odbiorca musi ją odszukać samodzielnie. Obrazy Mariusa Zabinskiego stopniowo zyskują na wartości, dlatego nabycie To the light należy uznać za dobrą inwestycję.
…………………….
Marius Zabinski — ostatnie najważniejsze nagrody i wystawy:
2015 — X Biennale Szuki Współczesnej. Florencja — nagroda w kat. malarstwa.
2013 — Wystawa w Galerii Entreport. Monaco Monte Carlo.
2005 — Wystawa w Galerii Interart. New York.
Przeczytaj wywiad z Mariusem Zabinskim…
…………………..
Tytuł obrazu:To The Light
Wymiary: 100 x 81 cm
Rok powstania: 2014
Technika malarska: olej na płótnie
Rama: brak
Certyfikat autentyczności: tak
Lokalizacja obrazu: Bruksela
Cena: 37000 PLN
Wysyłka: darmowa
…………………….
Inny obraz Mariusa Zabinskiego dostępny w galerii Eprawda:

Marius Zabinski

NA SPRZEDAŻ — Marius Zabinski „Secrets of indigo children” 65 x 81 cm, olej na płótnie


Tytuł: Secrets of indigo children
Wymiary: 65 x 81 cm
Rok powstania: 2017
Technika malarska: olej na płótnie
Rama: brak
Certyfikat autentycznosci: tak
Lokalizacja obrazu: Bruksela
Cena: 27000 PLN
Wysyłka: darmowa
………………………
Galeria ma charakter informacyjny. Sprzedażą obrazu zajmuje się jego autor
lub właściciel. Aby nabyć to dzieło sztuki, uprzejmie prosimy o kontakt na email: galeria@eprawda.pl lub poprzez formularz kontaktowy [kliknij tutaj].
Twoja wiadomość zostanie przekazana bezpośrednio Mariusowi Zabinskiemu.
My w Twoim imieniu wynegocjujemy najkorzystniejszą cenę
i warunki transakcji. Dziękujemy.

POWRÓT DO GALERII | NASTĘPNY OBRAZ >
………………………
Marius Zabinski — urodzony w 1956 roku w Warszawie, światowej sławy artysta malarz. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta maluje i wystawia swoje obrazy z wielkim powodzeniem od trzydziestu pięciu lat na całym świecie m.in. w Paryżu, gdzie współpracuje z czterema galeriami, oraz w USA, Japonii, Belgii, Singapurze, Hong-Kongu, Włoszech, Chinach, Pekinie, Monaco, Monte Carlo, Luxemburgu i Danii. Bierze też udział w salonach sztuki, pokazując zarówno obrazy olejne jak i fotografie. W październiku 2015 roku otrzymał nagrodę w kategorii malarstwo, na X Bienale Sztuki Współczesnej we Florencji. Artysta mieszka i pracuje w Brukseli.
25.05.2017

MARIUS ZABINSKI “To The Light”, 100 x 81 cm, olej na płótnie — na sprzedaż
23 votes, 4.79 avg. rating (95% score)
..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie. Subskrybuj newsletter. Znajdź nas na FB.

Co o tym sądzisz?