Urodził się 27 maja 1969 roku w Belfort, ale dorastał w południowej Francji. W wieku sześciu lat zaczął tworzyć rysunki w tuszu, poprzez kopiowanie postaci z komiksów. W wieku ośmiu lat Patrice Murciano kradnie przybory do makijażu matce by rysować portrety i akty. Jako nastolatek, zafascynowany dziełami wielkich mistrzów tworzy reprodukcje wielkich dzieł Velasqueza i Rembrandta w oleju na płótnie.
[Grafika: Patrice Murciano źródło: portfolio artysty]

………
Wkrótce Jego rodzice postanawiają zapisać Patrice do Akademii Sztuk Pięknych ale bliscy przyjaciele rodziny — koneserzy sztuki odradzają im to argumentując, że sztywne reguły Akademii zniekształcą talent ich syna. Dzięki ich decyzji rozwój artystyczny Patrice może rozwijać się bez zakłóceń. Artysta ma dziś 43 lata i wciąż mieszka na południu Francji, pomimo regularnych wernisaży za granicą (New York, Osaka, Los Angeles). Patrice nie lubi gdy nazywa się go „malarzem”. Woli określać siebie jako „artystyczny badacz”. Jest w ciągłym ruchu, poszukując nowych malarskich technik i środków wyrazu. Swoje studio nazywa LEA — laboratorium sztuki eksperymentalnej. Jego ulubionym tematem jest portret.
………………..
Więcej na temat Patrice Murciano: Portfolio|Facebook
Francja. 29.08.2013

PATRICE MURCIANO — ulubionym tematem jego portretów są kobiety
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie. Subskrybuj newsletter.
Jeden komentarz

Słuchamy Cię uważnie...

Twój adres email nie będzie widoczny.
Zaloguj się by nie czekać na moderację komentarza.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>