Fotografia krajobrazowa to jeden z podstawowych i najważniejszych gatunków fotografii, który Piotr Król doprowadził do niebywałej perfekcji. Dobre zdjęcia krajobrazu nie są dziełem przypadku. Wymagają cierpliwości i wiedzy — cechy te występują najrzadziej wśród współczesnych fotografów. Prace Piotra Króla wprost obezwładniają swoim misternym i nastrojowym pięknem. Doskonałe opanowanie twórczego warsztatu sprawia, że Natura na tych fotografiach nabiera jakiegoś mistycznego, szlachetnego majestatu. To dzieła przyrody zapierają dech w piersiach, stając się dla ludzi niedoścignionym wzorem artyzmu.
[Foto: Piotr Króla źródło: portfolio]


Urodziłem się w centralnej Polsce w latach 70-tych. Przygodę z fotografią zacząłem w latach 80-tych, kiedy rządziły negatywy i każda fotografia wymagała zaprzyjaźnienia się z domową ciemnią i litrami odczynników. Wtedy, chcąc pokazać „kolor” w odcieniach szarości, trzeba było odpowiednio sfotografować, (filtry kolorowe, odpowiedni rodzaj kliszy) potem wywołać i następnie (stosując różne triki) przenieść obraz na papier w taki sposób, aby wyeksponować prawidłowo wszystkie detale pracy. Teraz jest dużo prościej, bo większość procesu wykonuje się w domu a każdą pomyłkę można cofnąć. Dzisiejsza technika umożliwia zrobienie prac kolorowych, o jakich kiedyś się tylko marzyło.
Fotografuję głównie krajobraz, próbując pokazać innym to co najpiękniejsze wokół nas z wielkim sentymentem do minionych czasów, dokonując konwersji moich prac do odcieni szarości. Używam systemu Nikon wraz z obiektywami różnych producentów o zakresie ogniskowych od 8-500 mm. W mojej fotografii stosuję różne techniki, jak HDR/DRI, wydłużoną ekspozycję poprzez użycie filtrów ND, jak również fotografowanie w podczerwieni IR. Jestem laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach fotograficznych.

……………………..
Piotr Król: urodziłem się w centralnej Polsce w latach 70-tych. Obecnie mieszkam we Wrocławiu. Z zawodu jestem inżynierem mechaniki i budowy maszyn. Główną moją pasją od wielu lat jest fotografia krajobrazu. Jestem laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach fotograficznych. Moje prace są publikowane na najważniejszych portalach fotograficznych m.in. 1x.com i 500px.com.
…………..
Więcej: Portfolio|Facebook|Flickr|500px.com|1x.com|Twitter
10.12.2014 Wrocław

Dla PIOTRA KRÓLA niedoścignionym wzorem artyzmu są dzieła przyrody
25 votes, 4.85 avg. rating (96% score)

..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie. Subskrybuj newsletter.
3 Komentarze

Słuchamy Cię uważnie...

Twój adres email nie będzie widoczny.
Zaloguj się by nie czekać na moderację komentarza.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>