Rozważania nad dorobkiem malarskim Piotra Pasiewicza, należy rozpocząć od prostej konstatacji — mamy do czynienia z twórczością wyjątkową pod wieloma względami. Przede wszystkim nie jest to malarstwo konsumpcjonistyczne, lub inaczej mówiąc komercyjne. Piotr traktuję sztukę jak filozfię, medytację i naukową teorię, forsując swoją ponadmaterialną wizję świata. Ten obraz jest zapisem formowania się stanów materii, które mają charakter przejściowy i nieokreślony. Dla Pasiewicza wszystko jest zmienne, wszystko jest w ruchu. Nie ma nic na zawsze określonego.

Piotr Pasiewicz

NA SPRZEDAŻ — Piotr Pasiewicz „bez tytułu”, 120 x 100 cm, tech. mieszana, len


„Bez tytułu” pochodzi z cyklu Mattery deliverance, zapoczątkowanego w 2013 roku. Część krytyków sztuki, zafascynowanych „naukowością” twórczości Piotra Pasiewicza, określa jego malarski styl mianem „abstrakcji antropomorficznej”. To malarstwo elitarne intelektualnie, unikalne i bezkompromisowe, nie mające nic wspólnego ze światem ludzkich spraw — z rzeczywistością. To metafizyka w czystej postaci — tu wszystko jest niestałe, nieokreślone, intuicyjne. Wszystko łączy się ze sobą tylko tymczasowo, by po chwili przeistoczyć się w zupełnie odrębny byt. Mówiąc najprościej, prezentowany u nas „bez tytułu” jest obrazem energii wypełniającej przestrzeń. Ta wyjątkowa artystyczna bezkompromisowość artysty, znalazła uznanie w kraju i za granicą, stawiając Piotra Pasiewicza w roli artysty wybitnie odkrywczego i eksperymentalnego. Należy również dodać, że „bez tytułu” z cyklu Mattery deliverance zostaje wystawiony na sprzedaż po raz pierwszy.
…………………………………….
Piotr Pasiewicz — ostatnie najważniejsze nagrody i wystawy:
2015 — Paintings, PII Gallery, Filadelfia. USA
2015 — Face of Matter, Galeria Nizio, Warszawa.
2013 — Nagroda główna Konkursu Katalogu Rynku i Sztuki.
2011 — Sypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czytaj więcej…
…………………………………….
Tytuł obrazu: bez tytułu
Wymiary: 120 x 100 cm
Rok powstania: 2015
Technika malarska: mieszana, len
Rama: brak
Certyfikat autentyczności: tak
Lokalizacja obrazu: Łódź
Cena: 7000 PLN
Wysyłka: darmowa
……………………………………..
Aby nabyć to dzieło sztuki, uprzejmie prosimy o kontakt na email: galeria@eprawda.pl w celu przedyskutowania opcji płatności i szczegółów wysyłki. Na Wasze życzenie istnieje również możliwość bezpośredniego kontaktu telefonicznego z Piotrem Pasiewiczem. Renomowane galerie sztuki nie oferują twórcom korzystnych warunków finansowych. Gorąco zachęcamy do bezpośredniego wsparcia artystów, poprzez nabywanie dzieł sztuki za naszym pośrednictwem. Galeria Eprawda nie jest podmiotem gospodarczym, lecz reprezentantem grupy marszandów. Dziękujemy.

< POPRZEDNI OBRAZ | POWRÓT DO GALERII | NASTĘPNY OBRAZ >
…………………………………….
Piotr Pasiewicz Urodzony w 1979 roku w Łodzi. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem (2013) w Pracowni Malarstwa I (Otwarta Księga) u prof. Andrzeja M. Bartczaka. W jego portfolio można znaleźć twórczość z zakresu grafiki warsztatowej, malarstwa, rysunku, performance, czy krótkich form wideo. Na swoim koncie ma liczne wystawy indywidualne oraz zbiorowe, w Polsce i za granicą. W 2011 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mieszka i pracuje w Łodzi.
12.04.2017. Łódź

PIOTR PASIEWICZ „bez tytułu”, 120 x 100 cm, technika mieszana, len — na sprzedaż
16 votes, 4.53 avg. rating (90% score)

..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie. Subskrybuj newsletter.

Co o tym sądzisz?