Rozważania nad dorobkiem malarskim Piotra Pasiewicza, należy rozpocząć od prostej konstatacji — mamy do czynienia z twórczością wyjątkową pod wieloma względami. Przede wszystkim nie jest to malarstwo konsumpcjonistyczne, lub inaczej mówiąc komercyjne. Piotr traktuję sztukę jak filozfię, medytację i naukową teorię, forsując swoją ponadmaterialną wizję świata. Ten obraz jest zapisem formowania się stanów materii, które mają charakter przejściowy i nieokreślony. Dla Pasiewicza wszystko jest zmienne, wszystko jest w ruchu. Nie ma nic na zawsze określonego.

Piotr Pasiewicz

NA SPRZEDAŻ — Piotr Pasiewicz „bez tytułu”, 120 x 100 cm, tech. mieszana, len


„Bez tytułu” pochodzi z cyklu Mattery deliverance, zapoczątkowanego w 2013 roku. Część krytyków sztuki, zafascynowanych „naukowością” twórczości Piotra Pasiewicza, określa jego malarski styl mianem „abstrakcji antropomorficznej”. To malarstwo elitarne intelektualnie, unikalne i bezkompromisowe, nie mające nic wspólnego ze światem ludzkich spraw — z rzeczywistością. To metafizyka w czystej postaci — tu wszystko jest niestałe, nieokreślone, intuicyjne. Wszystko łączy się ze sobą tylko tymczasowo, by po chwili przeistoczyć się w zupełnie odrębny byt. Mówiąc najprościej, prezentowany u nas „bez tytułu” jest obrazem energii wypełniającej przestrzeń. Ta wyjątkowa artystyczna bezkompromisowość artysty, znalazła uznanie w kraju i za granicą, stawiając Piotra Pasiewicza w roli artysty wybitnie odkrywczego i eksperymentalnego. Należy również dodać, że „bez tytułu” z cyklu Mattery deliverance zostaje wystawiony na sprzedaż po raz pierwszy.
…………………………………….
Piotr Pasiewicz — ostatnie najważniejsze nagrody i wystawy:
2015 — Paintings, PII Gallery, Filadelfia. USA
2015 — Face of Matter, Galeria Nizio, Warszawa.
2013 — Nagroda główna Konkursu Katalogu Rynku i Sztuki.
2011 — Sypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czytaj więcej…
…………………………………….
Tytuł obrazu: „bez tytułu”
Wymiary: 120 x 100 cm
Rok powstania: 2015
Technika malarska: mieszana, len
Rama: brak
Certyfikat autentyczności: tak
Lokalizacja obrazu: Łódź
Cena: 7000 PLN
Wysyłka: darmowa
……………………………………..
Aby nabyć to dzieło sztuki, uprzejmie prosimy o kontakt na email: biuro@eprawda.pl w celu przedyskutowania opcji płatności i szczegółów wysyłki. Na Państwa życzenie istnieje również możliwość bezpośredniego kontaktu telefonicznego z autorem obrazu. Bogate galerie sztuki nie potrzebują reklamy. Gorąco zachęcamy do bezpośredniego wsparcia artystów i niezależnych mediów, poprzez nabywanie dzieł sztuki za naszym pośrednictwem. Dziękujęmy.
…………………………………….
Piotr Pasiewicz Urodzony w 1979 roku w Łodzi. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem (2013) w Pracowni Malarstwa I (Otwarta Księga) u prof. Andrzeja M. Bartczaka. W jego portfolio można znaleźć twórczość z zakresu grafiki warsztatowej, malarstwa, rysunku, performance, czy krótkich form wideo. Na swoim koncie ma liczne wystawy indywidualne oraz zbiorowe, w Polsce i za granicą. W 2011 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mieszka i pracuje w Łodzi.
12.04.2017. Łódź
PIOTR PASIEWICZ „bez tytułu”, 120 x 100 cm, technika mieszana, len — na sprzedaż
16 votes, 4.53 avg. rating (90% score)

..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie. Subskrybuj newsletter.

Słuchamy Cię uważnie...

Twój adres email nie będzie widoczny.
Zaloguj się by nie czekać na moderację komentarza.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>