Samsara to 99 minutowy, amerykański film dokumentalny z 2011 roku, w którym nie pada ani jedno słowo. Zdjęcia do filmu zostały wykonane w ponad dwudziestu pięciu krajach, na pięciu kontynentach, w analogowym formacie 70mm, zeskanowane poźniej do formatu cyfrowego HD i Full HD. Samsara miała swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w sierpniu 2012 roku.
„Samsara” olśniewa. Zdjęcia kręcone na taśmie 70 milimetrów oddają wizualne piękno miejsc odwiedzanych przez twórców. Fricke realizował ten film przez przeszło pięć lat, zbierając materiały, robiąc dokumentację i zdjęcia. Do ostatecznego montażu wybrał tylko najlepsze. Widać to na ekranie, który ożywa intensywnymi kolorami, imponuje kompozycją kadru, czystym pięknem prezentowanych widoków. Ale „Samsara” to coś więcej niż zbitek uroczych zdjęć z katalogu National Geographic. To także symboliczna opowieść o świecie jako miejscu dziwnych transformacji, nieustannych przeobrażeń i podobieństw. — Bartosz Staszczyszyn
…………………….
Oficjalna strona internetowa Samsary określiła ten film jako eksplorację cudów współczesnego świata duchowego i materialnego, przybierającą formę niewerbalnej medytacji. Krytyk filmowy Roger Ebert z „Chicago Sun-Times” określił Samsarę jako duchowe oświecenie, wyrażone epokowo wspaniałym i szokującym materiałem filmowym, w możliwie najwyższej jakości ultra full HD. Z powodu zastrzeżonych praw autorskich na YouTube, przedstawiamy wersję 360p.
………….
reżyseria: Ron Fricke
Produkcja: Mark Magidson
Scenariusz: Ron Fricke, Mark Magidson
Muzyka: Michael Stearn, Lisa Gerrard, Marcello de Francisci
……………………..
10.04.2014. Poole

„SAMSARA” — film dokumentalny
6 votes, 4.50 avg. rating (90% score)
..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie. Subskrybuj newsletter.
3 Komentarze
  1. Weszłam na ten portal i przez dwie godziny byłam w innym świecie, oderwanym od tej skretyniałej, oficjalnej tapety dezinformacyjnej. Jeśli chodzi o Samsare, to trzeba ją obejrzeć na blu rayu. Pzdr dla redakcji. Dobra robota!

Słuchamy Cię uważnie...

Twój adres email nie będzie widoczny.
Zaloguj się by nie czekać na moderację komentarza.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>