Oto bardzo stylowe, oryginalne i efektowne fotografie Szymona Brodziaka — „specjalisty” w dziedzinie czarno-białych, niekonwencjonalnych kampanii reklamowych. Jesteś tym co widzisz — mówi ten owładnięty pasją fotografowania absolwent ekonomii. Po opuszczeniu rodzinnej firmy, asystował w wielu agencjach, podczas zdjęć do kampanii reklamowych. Fotografia reklamowa to obecnie główny obszar jego zawodowej aktywności.
[Foto: Szymon Brodziak źródło: portfolio]


Co można powiedzieć o tych fotografiach? Wszystko i nic, ponieważ są doskonałe. Pierwsze myśli, jakie nasuwają się gdy obraz pojawia się przed oczami to inwencja, pomysłowość, oryginalność. Te fotografie są po prostu ciekawe. Zaskakują i nie nudzą. Powodują, że wpatrujemy się w każdy fragment kadru — piękne rysy twarzy modelek, ich zmysłowe ciała, detale scenografii, kostiumy, drugi plan. Każdy detal błyszczy swoim ukrytym blaskiem. Całość choć elegancka, nie narzuca się, nie epatuje przesadnym luksusem, jak to często bywa w tego typu produkcjach. Kreatywność przewyższa sztuczną efektowność. Po chwili nadchodzi druga myśl: ciekawe jak by to wyglądało w kolorze. — C.GretkusLubię przeskakiwać w różne klimaty od industrialnych fabryk po eleganckie pałace – jak chyba każdy potrzebuję różnorodności. Wybór miejsca zależy od historii, którą mam rozwinąć, a czasami od przypadku. Wszystkie niedostępne przestrzenie, bazy militarne, opuszczone szpitale, elektrownie są bardzo kuszące. Uwielbiam w fotografii to, że nie dość, że daje przyzwolenie na robienie różnych szalonych rzeczy, to jeszcze jest przepustką do tych dziwnych światów. — Fragment wywiadu dla Eksmagazyn.pl
……………………………………
Szymon Brodziak — urodzony w Polsce w 1979 roku. Autor kontrowersyjnych fotografii do kalendarzy m.in Porsche 2007 (wydanie polskie), MediaMarkt 2009 i 2011 (wydanie portugalskie), oraz OrlenOil 2010. Szymon za swoje komercyjne i artystyczne dokonania w dziedzinie fotografii, otrzymał wiele honorowych wyróżnień na międzynarodowych konkursach fotograficznych. W 2010 roku otrzymał główną nagrodę na Prix de la Photographie Paris w kategori reklamowej za swój cykl „Noti Girls”. Jest również laureatem nagrody Johnnie Walker Keep Walking Award.
…………..
Więcej: Portfolio|Szymon Brodziak Photography (FB)
28.12.2013. Warszawa

SZYMON BRODZIAK — niewiele można powiedzieć o fotografiach, które są doskonałe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie. Subskrybuj newsletter. Znajdź nas na FB.
[9] Komentarze

Co o tym sądzisz?