Włodzimierz Kuklińskimalarstwo jest dla mnie najważniejsze — to banał, ale tak jest. Nie wyobrażam sobie, żebym coś innego równie mocno mogło mnie zafascynować w życiu. Stanowi oś, wokół której kręci się wszystko w moim świecie.
[Fotoreprodukcje: Włodzimierz Kukliński źródło: portfolio]


Rzadko prezentuje swoje prace na wystawach. W jego perfekcyjnych pod względem technicznym obrazach można doszukać się wpływów XIX wiecznego symbolizmu, elegancji secesji i elementów surrealizmu.
Świat wykreowany przez artystę może wydać się nieskomplikowany, prosty. Nie ma jednak bardziej błędnego wyobrażenia o tej twórczości. Jego obrazy przypominają rebusy, składają się zawsze z kilku warstw wizualno — znaczeniowych, przenikających się wzajemnie. Ich treść jest ukryta znacznie głębiej. Znaczenie konstytuuje się między elementami różnych rzeczywistości. Pojawienie się w tej przestrzeni jakiegokolwiek jej atrybutu (owady, liście, fortepiany itp.) jest zawsze uzasadnione.
Bowiem w tej twórczości rację bytu ma tylko to, co niesie z sobą jakieś znaczenia. Nawet… wiatr unoszący sukienkę jest nośnikiem jakiegoś sensu. Każdy ruch, gest, wyraz twarzy jest tu wystudiowany, do końca przemyślany, nierzadko aż przerysowany, a wszystko po to, by był syntezą właśnie ruchu, gestu czy mimiki. Jest to malarstwo głęboko humanistyczne. Jest ono próbą dotarcia do wnętrza człowieka, próbą jego zrozumienia. Mówi o człowieku w ogóle, o jego problemach, samotności, o sensie bytu.
……………………………………….
Włodzimierz Kukliński — malarz, ilustrator książek i miniaturzysta nieidentyfikujący się z żadnym kierunkiem. Samouk. Funkcjonuje na obrzeżach oficjalnej sztuki.
………….
Więcej: Portfolio|Facebook
09.11.2014

WŁODZIMIERZ KUKLIŃSKI niezwykle rzadko prezentuje swoje obrazy na wystawach
20 votes, 4.00 avg. rating (80% score)

..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie. Subskrybuj newsletter. Znajdź nas na FB.
[3] Komentarze

Co o tym sądzisz?