Jak sam powtarza — kocha wielkie płótna i dużo koloru. Najlpeszy efekt można uzyskac najprostszymi środkami — mówi. Wojciech Bąbski to utytułowany artysta malarz z Katowic, zdobywający uznanie wśród zagranicznych kolekcjonerów sztuki. Jego prace nie maja wiele wspólnego z nużącym tradycjonalizmem, wciąż królującym na polskim rynku sztuki. Wojciech Bąbski to artysta nowoczesny i afektywny, który łącząc ze sobą street art i pop art, stworzył swoją własną rozpoznawalną markę i styl, okraślany przez niektórych krytyków sztuki mianem „realizmu spontanicznego”.

Wojciech Bąbski

NA SPRZEDAŻ — Wojciech Bąbski „Despair”, 140 x 100 cm, akryl na płótnie


Oryginalny tytuł tej pracy czyli „Despair” może być mylący. Ten efektowny obraz powinien się nazywać „Ecstasy”, ponieważ twarze tych dwóch kobiet w ciemnej czerwieni przeplatanej szarością, wyrażają raczej rozkosz i ekstazę. Do namalowania tego obrazu zainspirowały Bąbskiego wydarzenia w Londynie, podczas jego niekończących się włoczęg po dzielnicach Camden i Soho. Ulice londyńskich dzielnic rozrywki wypełniał wieczorny zgiełk ludzi spragnionych dobrej zabawy. Wśród nich byli również artyści street art i graffiti, zamalowujący gorączkowo wielkie, gołe ściany budynków. Wojciech Bąbski patrzył na ich pracę z podziwem i zrozumieniem. To było prawdziwe życie. To była prawdziwa sztuka — zapał, emocje, odwaga, energia, ekstaza, improwizacja, ognisty kolor, śmiały rysunek — absolutne przeciwieństwo skostniałego akademizmu. „Despair” Bąbskiego emanuje soczystą dawką elektryzującej energii z wyczuwalną nutą zmysłowego erotyzmu — jego nabywca będzie musiał poczuć to samo.
……………………………………..
Wojciech Bąbski — ostatnie najważniejsze nagrody i wystawy:
2016 — The 2016 American Art Awards — dwie pierwsze, trzecia i czwarta nagroda.
2016 — wystawa w Teatrze Narodowym w Warszawie.
2013 — wystawa autorska w gmachu Opery Śląskiej w Bytomiu.
Czytaj więcej…
……………………………………..
Tytuł obrazu: Despair
Wymiary: 140 x 100 cm
Rok powstania: 2013
Technika malarska: akryl na płótnie
Rama: brak
Certyfikat autentyczności: tak
Lokalizacja obrazu: Katowice
Cena: 3500 PLN
Wysyłka: darmowa
………………….
Aby nabyć to dzieło sztuki, uprzejmie prosimy o kontakt na email: biuro@eprawda.pl w celu przedyskutowania opcji płatności i szczegółów wysyłki. Na Państwa życzenie istnieje również możliwość bezpośredniego kontaktu telefonicznego z autorem obrazu. Bogate galerie sztuki nie potrzebują reklamy. Gorąco zachęcamy do bezpośredniego wsparcia artystów i niezależnych mediów, poprzez nabywanie dzieł sztuki za naszym pośrednictwem. Dziękujęmy.
………………….
Wojciech Bąbski — mieszka i tworzy w Katowicach. Ukończył studia na Politechnice Śląskiej, jednak związał się z malarstwem. Swoje zainteresowanie człowiekiem przelewa na płótna. Maluje głównie motywy kobiece. Skupia się na wyrażaniu emocji, dąży do uzyskania jak największego efektu prostymi środkami. Nie boi się wyzwań, eksperymentuje z różnymi technikami. Ostatnio zyskuje spore uznanie za granicą głównie w Wielkiej Brytanii, gdzie z powodzeniem sprzedaje swoje prace. Poza sztuką interesuje się kosmologią i filozofią. Słucha jazzu.
05.04.2017 Katowice

WOJCIECH BĄBSKI „Despair”, 140 x 100 cm, akryl na płótnie — na sprzedaż
22 votes, 5.00 avg. rating (99% score)

..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie. Subskrybuj newsletter.

Słuchamy Cię uważnie...

Twój adres email nie będzie widoczny.
Zaloguj się by nie czekać na moderację komentarza.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>