Jak sam powtarza — kocha wielkie płótna i dużo koloru. Najlpeszy efekt można uzyskac najprostszymi środkami — mówi. Wojciech Bąbski to utytułowany artysta malarz z Katowic, zdobywający uznanie wśród zagranicznych kolekcjonerów sztuki. Jego prace nie maja wiele wspólnego z nużącym tradycjonalizmem, wciąż królującym na polskim rynku sztuki. Wojciech Bąbski to artysta nowoczesny i afektywny, który łącząc ze sobą street art i pop art, stworzył swoją własną rozpoznawalną markę i styl, okraślany przez niektórych krytyków sztuki mianem „realizmu spontanicznego”.

Wojciech Bąbski

NA SPRZEDAŻ — Wojciech Bąbski „Despair”, 140 x 100 cm, akryl na płótnie


Oryginalny tytuł tej pracy czyli „Despair” może być mylący. Ten efektowny obraz powinien się nazywać „Ecstasy”, ponieważ twarze tych dwóch kobiet w ciemnej czerwieni przeplatanej szarością, wyrażają raczej rozkosz i ekstazę. Do namalowania tego obrazu zainspirowały Bąbskiego wydarzenia w Londynie, podczas jego niekończących się włoczęg po dzielnicach Camden i Soho. Ulice londyńskich dzielnic rozrywki wypełniał wieczorny zgiełk ludzi spragnionych dobrej zabawy. Wśród nich byli również artyści street art i graffiti, zamalowujący gorączkowo wielkie, gołe ściany budynków. Wojciech Bąbski patrzył na ich pracę z podziwem i zrozumieniem. To było prawdziwe życie. To była prawdziwa sztuka — zapał, emocje, odwaga, energia, ekstaza, improwizacja, ognisty kolor, śmiały rysunek — absolutne przeciwieństwo skostniałego akademizmu. „Despair” Bąbskiego emanuje soczystą dawką elektryzującej energii z wyczuwalną nutą zmysłowego erotyzmu — jego nabywca będzie musiał poczuć to samo.
……………………………………..
Wojciech Bąbski — ostatnie najważniejsze nagrody i wystawy:
2016 — The 2016 American Art Awards — dwie pierwsze, trzecia i czwarta nagroda.
2016 — wystawa w Teatrze Narodowym w Warszawie.
2013 — wystawa autorska w gmachu Opery Śląskiej w Bytomiu.
Czytaj więcej…
……………………………………..
Tytuł obrazu: Despair
Wymiary: 140 x 100 cm
Rok powstania: 2013
Technika malarska: akryl na płótnie
Rama: brak
Certyfikat autentyczności: tak
Lokalizacja obrazu: Katowice
Cena: 3500 PLN
Wysyłka: darmowa
………………….
Aby nabyć to dzieło sztuki, uprzejmie prosimy o kontakt na email: galeria@eprawda.pl w celu przedyskutowania opcji płatności i szczegółów wysyłki. Na Wasze życzenie istnieje również możliwość bezpośredniego kontaktu telefonicznego z Wojciechem Bąbskim. Renomowane galerie sztuki nie oferują twórcom korzystnych warunków finansowych. Gorąco zachęcamy do bezpośredniego wsparcia artystów, poprzez nabywanie dzieł sztuki za naszym pośrednictwem. Galeria Eprawda nie jest podmiotem gospodarczym, lecz reprezentantem grupy marszandów. Dziękujemy.

< POPRZEDNI OBRAZ | POWRÓT DO GALERII
………………….
Wojciech Bąbski — mieszka i tworzy w Katowicach. Ukończył studia na Politechnice Śląskiej, jednak związał się z malarstwem. Swoje zainteresowanie człowiekiem przelewa na płótna. Maluje głównie motywy kobiece. Skupia się na wyrażaniu emocji, dąży do uzyskania jak największego efektu prostymi środkami. Nie boi się wyzwań, eksperymentuje z różnymi technikami. Ostatnio zyskuje spore uznanie za granicą głównie w Wielkiej Brytanii, gdzie z powodzeniem sprzedaje swoje prace. Poza sztuką interesuje się kosmologią i filozofią. Słucha jazzu.
05.04.2017 Katowice

WOJCIECH BĄBSKI „Despair”, 140 x 100 cm, akryl na płótnie — na sprzedaż
22 votes, 5.00 avg. rating (99% score)

..........................................................
EPRAWDA nie publikuje regularnie. Subskrybuj newsletter.

Co o tym sądzisz?