Żyjemy w niezwykle twórczych czasach (choć niektórzy mówią, że w “czasach śmieciowych”). Wielka rewolucja odbywa się na naszych oczach. Internet i nowe technologie burzą dotychczasowy porządek rzeczy. Artyści dostali w prezencie od XXI wieku narzędzia, o których ich poprzednicy mogli tylko pomarzyć. Czy robią z nich dobry użytek? Artystką, która to potrafi jest Agnieszka Giera.
[Fotoreprodukcje: Agnieszka Giera, źródło: portfolio artystki]

previous arrow
next arrow
Slider

Ta młoda studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, tworzy akryle, rysunki, kolaże z papieru i cyfrowe wizualizacje. Neonowa czy “komputerowa” kolorystyka, którą stosuje jest bezkompromisowa. Figuratywność na jej obrazach jest ograniczona do minimum — jak w kubiżmie. Twarze rysowane są oszczędnie i skrótowo — co jednak nie wpływa ujemnie na ich psychologiczną głębię. Ta oryginalna artysta z Leszna ciągle eksperymentuje i ciągle szuka nowych form wyrazu. Ekscytujące są zwłaszcza luźne elementy kompozycji o symbolicznym znaczeniu np. odbiorniki TV, tel. komórkowe, aureole i okna. Całość emanuje mistyczną aurą o futurystycznym charakterze. Ta twórczość, to ekspresyjna i dojrzała próba połączenia “technum” i “sacrum”. To Signum temporis.
…………………………..
W swojej twórczości często odzwierciedlam efekty, które można uzyskać w programach graficznych, takich jak chociażby Photoshop, Gimp czy wiele innych — przezroczyste warstwy, wycinanie obiektów z tła, gradienty itd. Niedawno zainteresowałam się też modelowaniem 3D i w przyszłych swoich obrazach zamierzam odnosić się również do trójwymiarowych figur tworzonych w ten sposób. Nawiązuję też czasem do vaporwave — szczególnie w cyklu kolaży, który powstał już jakiś czas temu.

AGNIESZKA GIERA „The birth of Venus”, 50 x 70 cm, akryl na płótnie — na sprzedaż
…………………………
Agnieszka Giera — absolwentka malarstwa na ASP we Wrocławiu. Interesuje się między innymi astronomią, glitch artem i muzyką elektroniczną. W swoich pracach wykorzystuje motyw zarówno marzeń sennych, jak i temat współczesnych mediów. Jej prace można znaleźć w kolekcjach prywatnych na terenie całego kraju.
………………………….
14.06.2016 | Więcej: Facebook|Tumblr.com|Society6.com|Gallerystore.pl|Personalart.pl

AGNIESZKA GIERA — RGBART, RGBODY
20 votes, 4.83 avg. rating (96% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.