Malarstwo w wielkim uproszczeniu dzieli się na figuratywne oraz abstrakcyjne, którego ojcem był Wassily Kandinsky. Ten rodzaj sztuki był artystycznym buntem przeciwko akademickim konwencjom. Nowym pokoleniom malarzy nie pozostało już wiele do zburzenia. Muszą sami szukać drogi do własnego rozumienia świata.
[Fotoreprodukcje: Agnieszka Zaleska źródło: archiwum artystki]

previous arrow
next arrow
Slider

Agnieszka Zaleska to artystka, dla której malarstwo to trans, oraz sposób na przekroczenie granic fizycznej rzeczywistości. Jej obrazy są efektem kontemplacji widzialnych form i barw, które w procesie malowania obrazu, nabierają realnych kształtów, tworząc u widza wieloznaczne skojarzenia i emocje. Te obrazy skomponowano w sposób świadomy i przemyślany. Emanują harmonią kolorów. Charakterystyczna jest również ich głęboka faktura, wywołując na płótnie efekt zbliżony do trójwymiarowego. Malarstwo Agnieszki Zaleskiej to zapis transcendentalnej podróży do wnętrza własnego “ja”.
……………………
Dzisiejszy wernisaż „Droga do Siebie”, przenosi nas do świata Agnieszki Zaleskiej. Świata pełnego duchowości, wizji i ukrytych znaczeń. Świata odkrywanego i budowanego od nowa. Świata, gdzie każda chwila i kontakt z człowiekiem niesie nową energię. Świata, gdzie nic nie jest takie jakie nam się wydaje. Agnieszka Zaleska uchwyciła miraż fizycznej egzystencji. To, co dla nas jest niezauważalne — w jej malarstwie staje się widzialne. Trzeba się zatrzymać, wyciszyć, uwolnić emocje, aby dostrzec nie domknięte drzwi zaczarowanego ogrodu, które przenoszą nas w inny wymiar. Zapraszam Państwa do zapoznania się z malarstwem Agnieszki Zaleskiej. — wernisaż w Southampton
……………………………….
Agnieszka ZaleskaAgnieszka Zaleska: urodziłam się w Szczytnie w przepięknym mazurskim miasteczku, gdzie walory przyrodnicze i kulturowe posiadają swoją nieocenioną wartość. Od dziewiętnastego roku życia, co kilka lat zmieniałam miejsce zamieszkania w poszukiwaniu siebie i inspiracji do dalszej podróży. Przez kilka lat mieszkałam w Anglii, gdzie zaczęła się moja pasja malowania impresji, wynikających z widzenia zjawisk poza ich własną formą. Malarstwo jest dla mnie drogą do poznania siebie. Nauką życia chwilą doczesną, a także umiejętnością akceptacji tego, czego nie można zmienić. Wprowadza mnie w odmienne stany świadomości, dzięki którym z łatwością przekraczam “tu i teraz”, przeżywając na nowo minione chwile, lub zapominając się w nieznanej dotąd przestrzeni. Praca z kolorami, formą i dżwiękiem pozwala mi na odczuwanie piękna i miłości wciąż na nowo, odnajdując w sobie cząstkę wszystkiego we wszystkim.
………
Wystawy indywidualne:
Galeria Wyższej Szkoly Policji w Szczytnie
Hotel Mikolajki
Zbiorowe: Southampton “Marland”
Miejski Dom Kultury w Szczytnie
…………………..
01.02.2015

AGNIESZKA ZALESKA: Przekraczam granice
11 votes, 4.55 avg. rating (90% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.