Tej bezkrwawej rewolucji dokonała Alicja Zmysłowska. Do tej pory jednym z kanonów piękna była urodziwa kobieta. Ponętne aktorki przymilające się do nas na każdym rogu ulicy z banerów reklamowych i okładek magazynów. Fotoreporterzy uganiają się za topowymi modelkami, jakby jutro miał się skończyć świat. Ale to już przeszłość. Oto narodziny piękna.
[Foto: Alicja Zmysłowska, źródło: Portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

Alicja Zmysłowska jest młodą artystką fotografem, która fotografuje psy — i robi to tak doskonale, że zaczynamy zupełnie inaczej postrzegać naszych czworonożnych braci. Zaczynamy dostrzegać ich wrodzone piękno — to, że mają duszę, charakter, uczucia. Dodatkowo odnosi się wrażenie, że pieski “pozują” swojej artystce z nieopisaną szczerością i szczęściem w oczach — to chyba widać na tych fotografiach najlepiej — jak inteligentnymi, ufnymi i uduchowionymi stworzeniami są psy i inne zwierzaki. Człowiek bywa taki najczęściej jedynie w dzieciństwie.
……………..
Ludzie pytają mnie czasem czy fotografuję też kundelki, czy tylko rasowe psy. Mówię im wtedy, że każdy psiak jest dobrym modelem, nawet ten ze schroniska, który wiele przeszedł. — przekonuje Alicja — Prawdziwa fotografia polega na uchwyceniu duszy psa, jego oryginalności i prawdziwości.
……………..
Choć ma dopiero 21 lat — fotografią zajmuje się już ósmy rok, w twórczości łącząc dwie pasje — miłość do psów i poszukiwanie niezwykłych kadrów. Jak sama mówi: Wspaniałe istoty, jakimi są psy, umieszczam dzięki fotografii we własnym, wykreowanym świecie. Nie chcę ukazywać rzeczywistości jako takiej, a raczej wyłowić z niej to, czego normalnie nie dostrzegamy. Każdy pies jest niepowtarzalny. Podobnie jak miejsca, które pozornie dobrze znamy. Główną inspiracją Alicji Zmysłowskiej są psy i ich niezwykłe charaktery. Jej zdjęcia to zatrzymane w kadrze chwile spędzane z czworonogami, unikalne krajobrazy w tle, zawieszone w baśniowym klimacie wykreowanym przez autorkę. — materiały prasowe
……………………………..
Alicja Zmysłowska — młoda polska fotografka, od 8 lat zajmująca się artystyczną fotografią psów. Swoje zdjęcia z wielkim powodzenie publikuje na wystawach i najważnieszych portalach poświęconych sztuce i kulturze. Alicja organizuje warsztaty z fotografowania psów, a jej prace można było oglądać m.in. na Wystawie Fotografii Psów w Pałacu Sztuki w Krakowie.
…………………….
08.06.2016 | Więcej: Portfolio|Facebook|Instagram
ALICJA ZMYSŁOWSKA — Jej przepiękne fotografie psów podbijają Europę i USA
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.