Od zawsze twierdzi, iż tej krainie należny jest szacunek. Nieokiełznana przyroda, skrajne warunki, gwałtowna natura, to cechy które tworzą z Północy kapryśną Królową. Czy właśnie bliskość jej surowego majestatu sprawia, iż z całą pewnością Północ Anity Horowskiej nie jest „męską przygodą”? Choć przecież chciałoby się odpowiedzieć, iż ta kraina „nie ma w sobie nic z kobiety”. Zdaje się jednak, iż autorka ma w tej sprawie zupełnie inne zdanie… Wyrabiane przez lata, w seriach intrygujących autoportretów, przywołujących świat kobiecych emocji, tajemnic i pytań. Czy to one pomogły przetrwać czas północnych prób i słabości, by z rosnącym podziwem utrwalać to, co okazało się najważniejsze, Jej Północ?
[Foto: Anita Horowska źródło: portfolio]

ANITA HOROWSKA
ANITA HOROWSKA
ANITA HOROWSKA
ANITA HOROWSKA
ANITA HOROWSKA
ANITA HOROWSKA
ANITA HOROWSKA
previous arrow
next arrow
Slider

Świat Anity Horowskiej składa się przede wszystkim z najbliższych jej ludzi i pasji.. Architekt o północnym sercu, kolekcjonerka przeżyć i kadrów z Arktyki, uczestniczka wypraw polarnych, od 6 lat bierze udział w ekspedycjach letnich i zimowych na Spitzbergen. Autorka projektów fotograficznych, prezentowanych na wystawach (m.in. „Proste historie”, Galeria w Rotundzie), portalach fotograficznych, artystycznych oraz podróżniczych (m.in. „Billefjord Anity Horowskiej”, Narval). Zawodowo jest laureatką nagród w konkursach architektonicznych. Prywatnie mieszkanka Tarnowa Podgórnego, zakochana w swoich Najbliższych ale także w najdalszych krainach Północy.

……………………
Teksty: Witold Horowski & Szymon Kantorski
Całość wystawy „Jej Wysokość Północ” można obejrzeć od 29.11.2019 w Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska, Poznań, ul Święty Marcin 75. Wstęp wolny.

ANITA HOROWSKA Północ jest kobietą
6 votes, 4.83 avg. rating (95% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
Jeden komentarz
  1. Północ jest szara, pusta, biało-czarna, a jednal udalo sie autorce ten szary skalisty pejzaż ubarwić kolorem i symbolem.
    Jak spotkanie dwóch istnień — skała i człowiek

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.