Od zawsze twierdzi, iż tej krainie należny jest szacunek. Nieokiełznana przyroda, skrajne warunki, gwałtowna natura, to cechy które tworzą z Północy kapryśną Królową. Czy właśnie bliskość jej surowego majestatu sprawia, iż z całą pewnością Północ Anity Horowskiej nie jest „męską przygodą”? Choć przecież chciałoby się odpowiedzieć, iż ta kraina „nie ma w sobie nic z kobiety”. Zdaje się jednak, iż autorka ma w tej sprawie zupełnie inne zdanie… Wyrabiane przez lata, w seriach intrygujących autoportretów, przywołujących świat kobiecych emocji, tajemnic i pytań. Czy to one pomogły przetrwać czas północnych prób i słabości, by z rosnącym podziwem utrwalać to, co okazało się najważniejsze, Jej Północ?

ANITA HOROWSKA
ANITA HOROWSKA
ANITA HOROWSKA
ANITA HOROWSKA
ANITA HOROWSKA
ANITA HOROWSKA
ANITA HOROWSKA
previous arrow
next arrow
Slider

Świat Anity Horowskiej składa się przede wszystkim z najbliższych jej ludzi i pasji.. Architekt o północnym sercu, kolekcjonerka przeżyć i kadrów z Arktyki, uczestniczka wypraw polarnych, od 6 lat bierze udział w ekspedycjach letnich i zimowych na Spitzbergen. Autorka projektów fotograficznych, prezentowanych na wystawach (m.in. „Proste historie”, Galeria w Rotundzie), portalach fotograficznych, artystycznych oraz podróżniczych (m.in. „Billefjord Anity Horowskiej”, Narval). Zawodowo jest laureatką nagród w konkursach architektonicznych. Prywatnie mieszkanka Tarnowa Podgórnego, zakochana w swoich Najbliższych ale także w najdalszych krainach Północy.

……………………
Teksty: Witold Horowski & Szymon Kantorski
Całość wystawy „Jej Wysokość Północ” można obejrzeć od 29.11.2019 w Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska, Poznań, ul Święty Marcin 75. Wstęp wolny.

ANITA HOROWSKA Północ jest kobietą
3 votes, 5.00 avg. rating (97% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter|zgłoś sugestię
Jeden komentarz
  1. Północ jest szara, pusta, biało-czarna, a jednal udalo sie autorce ten szary skalisty pejzaż ubarwić kolorem i symbolem.
    Jak spotkanie dwóch istnień — skała i człowiek

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.