Życie spokojnego, uporządkowanego, heteroseksualnego urzędnika PUP-u z dnia na dzień zostaje przewrócone do góry nogami. Błahy skurcz w nodze, o którym zapomina w obliczu licznych petentów, jest początkiem wielkiej lawiny niezwykłych wydarzeń, do których mają dostęp tylko naznaczeni. Dziwne pragnienie tańczenia tanga z rudym, brodatym, nagim mężczyzną sprawia, że nie potrafi na niczym się skupić. Mało tego: pragnieniem dzieli się z kobietą, dla której znalazł pracę. Niekontrolowane wyznania zmuszają go do wzięcia dnia wolnego i udania się do psychologa, gdzie dostaje wystarczająco długie zwolnienie lekarskie, by móc poukładać, przemeblować i zacząć wiele rzeczy od nowa.
Jak te wszystkie wydarzenia zniesie jego narzeczona Monika o przewrotnym uśmiechu? Czy członkom rodziny uda się wybudzić wuja Michała, który wpadł pod samochód? Czy terapia Leona będzie skuteczna? Jakie jest jego przeznaczenie? Przekonajcie się sami sięgając po książkę, która mimo niesamowitego absurdu zmieszanego z chwytami z romansów jest pozycją bardzo wciągającą.
Czytając „Tango z rudzielcem” cały czas miałam wrażenie, że mam do czynienia z kolejną odsłoną Gombrowicza. Przerysowanie stereotypowych ludzkich cech: od niechęci potencjalnej teściowej po pazerność pięknych kobiet. Wszystkiemu towarzyszą dziwne zachowania ludzi, którzy czują różnorodne absurdalne pragnienia. Można powiedzieć, że Andrzej Syska Szafrański napisał doskonałą karykaturę współczesnych młodych i ich rodzin. „Tango z rudzielcem” polecam wszystkim, ze szczególnym naciskiem na miłośników Gombrowicza. Moim zdaniem to świetna, wciągająca książka.

ANDRZEJ SYSKA SZAFRAŃSKI, Tango z rudzielcem — zamów książkę
…………………..
Anna Sikorska — felietonistka, eseistka, pisarka, blogerka, poetka, absolwentka filologii polskiej i filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. W swojej twórczości skupia się na analizie zachowań społecznych. Naukowo zajmuje się filmem, historią, literaturą i filozofią hiszpańską.
………………
04.05.2015 | Więcej: Blog

ANNA SIKORSKA o książce Tango z rudzielcem
19 votes, 4.58 avg. rating (91% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.