Prace tego urodzonego w Indiach artysty są jasne i pełna szczęścia, płynącego z wyrażenia radości ludzkich związków. Arvind Kolapkar przy pomocy swoich obrazów, obserwuje miłosne pary i grupy przyjaciół, cieszących się ze swojego towarzystwa. Ważnym motywem jego malarskiej wizji jest flet lub tanpura, występujący na prawie wszystkich jego obrazach, co bywa interpretowane jako nawiązanie do mitycznego bóstwa Kriszny i jego idyllicznego świata bezgranicznej radości.
[Fotoreprodukcje: Arvind Kolapkar źródło: portfolio artysty]

previous arrow
next arrow
Slider

W tych obrazach rytm kolorów jest płynny i niewymuszony. Postać kobiety, która jest centralnym elementem jego twórczości — jest inspirująca — a nawet zagadkowo tajemnicza. Bardziej podkreślona zakryciem oczu. Wydaje się, że jakaś “nieziemska” aura przenika te wspaniałe malowidła. Postacie zdają się szybować, unosić w powietrze, aby potem odpocząć w wysublimowany sposób. Te stylizowane, lirycznie narysowane kształty i splecione ciała, sprawiają wrażenie odnowionych, starożytnych fresków.
……………………………………….
Arvind Kolapkar otrzymał w 2000 roku dyplom magistra na wydziale Edukacji Artystycznej w Abhinav Kala Mahavidyalaya, Pune. Wcześniej otrzymał dyplom magistra sztuki w 1999 roku i dyplom wykładowcy sztuki w 1993 roku, w tej samej instytucji. Miał indywidualne wystawy swoich prac w Galerii Atelier w Bombaju, w 2008 roku, oraz w Alankritha Art Gallery, Hyderabad w 2007 roku oraz w galerii sztuki w Singapurze w 2006 roku. Brał udział w Festiwalu Sztuki w Singapurze w 2004, 2005 i 2006 roku. Jego prace były częścią wystawy zbiorowej w Nehru Centre w Bombaju i Art Gallery w Ahmedabad.
…………………………..
11.11.2015 | Więcej: Facebook

ARVIND KOLAPKAR — świat bezgranicznej radości
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
Jeden komentarz

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.