Rysunek nie cieszył się nigdy szczególnym uznaniem u odbiorców i historyków sztuki. Jednak pod koniec dwudziestego wieku, rozpoczęła się jego droga na sam szczyt artystycznego Panteonu. Obecnie komiksy, plakaty i ilustracje są eksponowane w największych galeriach i muzeach świata. Dziś przedstawiamy artystę, docenionego na takich obszarach twórczej działalności jak ilustracje, komiksy, concept art i story boards do gier komputerowych i filmów. Chris Chalik jest mistrzem swojego rzemiosła. Z łatwością kreuje obrazy nacechowane enigmatycznym, mrocznym klimatem. Sztuka rysunku przez duże “S”.
[Grafika: Chris Chalik źródło: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

Artysta ten pracował z pisarzem Morganem Coy’em i Karenem Davidson’em, nad powstaniem powieści wizualnej Shadow Healer. Twórcy Ci nigdy nie spotkali się osobiście. Ich cel został osiągnięty w całości za pomocą internetu. Nic dziwnego, że Coy i Davidson zaproponowali Chalikowi współpracę. Wystarczy spojrzeć na te rysunki. Chris Chalik ma intuicyjne poczucie dramatycznej inscenizacji. Jego mroczne, tajemnicze, napędzane gniewnymi charakterami prace, mogą budzić skojarzenia z filmami Davida Lyncha czy Alfreda Hitchcocka, a może nawet Gregory’ego Crewdsona. — portal FAI
……………….
Chris Chalik jest artystą niezależnym. Tworzy komiksy, ilustracje, concept art i story boards na potrzeby przemysłu filmowego i gier komputerowych. Urodził się w listopadzie 197 roku, w Zgorzelcu, na granicy polsko-niemieckiej, w rodzinie o korzeniach niemieckich i rosyjskich. Od 2003 roku mieszka i pracuje w Londynie. Jego twórczość charakteryzuje się ciemnym, niepokojącym i tajemniczym klimatem. Nie ma wątpliwości, że możemy w tych pracach zobaczyć wpływ jego ulubionych artystów, takich jak David Lynch, Alfred Hitchcock, Alex Proyas, Alfred Kubina czy Philipa K. Dicka. Od początku ubiegłego roku pracuje jako wolny strzelec. Wiele projektów powstało przy współpracy z londyńską agencją Bright. Stworzył ilustracje do takich wydawnictw jak Random House Publishing, QED Publishing, Collins Big Cat. Współpracuje również z agencjami reklamowymi w różnych krajach, tworząc głównie story boards do reklam telewizyjnych. Drugi obszar jego zaangażowania to concept art dla branży gier wideo. Jest współautorem “Shadow Healer” — powieści graficznej, która została opublikowana w USA przez Monofonus Press. W 2011 roku zdobył trzecią nagrodę za komiks o gospodarce. Konkurs został zorganizowany w Polsce przez znaną organizację non-profit Leszka Balcerowicza.
……………
21.03.2015 | Więcej: Portfolio

CHRIS CHALIK — sztuka rysunku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.