Animacja Christiana Johnsona Wielka Wojna Marsjańska (ang. Great Martian War), wyemitowana na antenie History Channel w 2013 roku — to jedna wielka, dzika, szalona, trzy i pół minutowa jazda bez hamulców. Film ten, luźno oparty na powieści H.G. Wellsa Wojna światów, imituje ziarniste dokumentalne materiały filmowe z okresu I wojny światowej, ze wspaniale graficznie wrenderowanymi obrazami morderczych maszyn, siejących spustoszenie wśród zgliszcz Londynu.
Najeźdźcy z Marsa byli w powieści wyraźnie opisani i pan Johnson wykonał doskonałą reżyserską robotę, aby je ożywić, pozostając jednocześnie wiernym opisowi literackiemu. W celu uniknięcia nieporozumień należy zauważyć, że sama powieść nie miała żadnego związku z I wojną światową, choć po jej wydaniu sugerowano nawiązania do teorii ewolucji, brytyjskiego imperializmu i wiktoriańskich przesądów, lęków i uprzedzeń. Wielka Wojna Marsjańska to film fascynujący — to perła współczesnej animacji, warta poświęcenia tych trzech cennych minut z twojego wspaniałego życia, bo co innego mógłbyś zrobić przez trzy i pół minuty? Chyba zarazić się grypą. — D.B. tarpley
…………………
Scenariusz i reżyseria: Christian (Plazma) Johnson
…………………
Christian Johnson (Plazma): Jako starszy animator mam wieloletnie doświadczenie w pracy z wieloma różnymi stylami animacji m.in. stylized key frame animation, realistic creature locomotion, vehicle animation, motion-capture direction. Jako concept artist, zdobyłem duże doświadczenie przy pracy w tworzeniu postaci CG, na wszystkich etapach produkcji.
…………………
16.10.2015 | Więcej: Portfolio

CHRISTIAN JOHNSON Wielka Wojna Marsjańska
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.