Współczesne Włochy to nie tylko świetne buty i supersamochody. Kiedyś artystyczne supermocarstwo. Trochę później mekka światowego futuryzmu i faszyzmu. Dziś miejsce narodzin wielu oryginalnych twórców, jak choćby Claudio Parantela — artystyczny człowiek orkiestra, znawca i bywalec europejskiej bohemy. Claudio miksuje ze sobą wszystkie dostępne gatunki sztuki wizualnej. Jest improwizatorem. Efektem końcowym są grafiki i kolaże, mające na celu uchwycenie sensu pokrętnej ludzkiej natury.
[Grafika: Claudio Parantela źródło: portfolio artysty]

previous arrow
next arrow
Slider

Pracuję, maluję, rysuję i tworzę dla każdego kogo napotkam na swojej drodze. To był czysty przypadek, że zacząłem publikować swoje prace zagranicą — bardzo szczęśliwy przypadek, jak się później okazało. Zaczynałem w 1995 roku, publikując wiele rzeczy w ezinach z terenów wschodniej Europy. W tamtych czasach, wiele się tam działo, jeśli chodzi o sztukę nowoczesną, awangardowa scena Wschodniej Europy, pomimo zimnej wojny była bardzo prężna. Chociaż uwielbiam włoskich artystów, nie poświęcam zbyt wiele czasu, aby śledzić ich dokonania. Wielkie talenty rodzą się pod każdą szerokością geograficzną. Jeśli chodzi o moją twórczość, to tworzę bardzo szybko i nie zastanawiam się zbyt długo nad znaczeniem moich dzieł. Zwłaszcza gdy mam wszystkie materiały przed sobą. Mógłbym to chyba nazwać punkową alchemią. Nigdy nie wiem co się stanie. Nigdy nie wiem co z tego wyjdzie. Jedyne czego pragnę, to wywołać emocje i przemyślenia — nie pozostawić odbiorcę znudzonym czy obojętnym. Kim jestem? Jestem burżujem i żyję jak burżuj. To chyba wszystko, co mogę powiedzieć o sobie. — fragment wywiadu dla Ganzomag.com
……………………………………….
Claudio Parantela — doświadczony grafik, malarz, fotograf, ilustrator, dziennikarz. Jego awangardowe prace ukazywały się w niezliczonych magazynach internetowych na całym świecie. Mieszka i tworzy we Włoszech.
…………………….
02.12.2016 | Więcej: Portfolio

CLAUDIO PARANTELA — cyberpunk i alchemia spod znaku włoskiej awangardy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.