Dlaczego tak wybitnie utalentowany artysta jak Dariusz Zawadzki, nie maluje kolejnego pejzażu do galerii lub portretu pięknej dziewczyny? Być może dlatego, że jest nonkonformistą. Przed nami obrazy, które drwią z ugładzonego piękna świata, bo one z tego świata nie pochodzą. Powinniśmy sobie uświadomić, że sztuka już dawno temu przestała być klasyczna. Te wspaniałe obrazy to jednak coś znacznie więcej niż fantastyczny realizm. To malarska sesja portretowa z innego rzeczywistości. Bez Dariusza nie mielibyśmy pojęcia, że ona w ogóle istnieje.
[Fotoreprodukcje: Dariusz Zawadzki źródło: portfolio artysty]

previous arrow
next arrow
Slider

Jako dziecko, miałem różne wizje i marzenia, które zbudowały surrealistyczne światy w mojej wyobraźni. Te światy istniały w moich fantazjach, jednak potem poczułem potrzebę wyrażania ich za pomocą rysunku. Kiedy miałem jedenaście lat zacząłem malować. Chciałem iść do liceum artystycznego, ale powiedziano mi, że mój wzrok nie jest doskonały. Cóż, nie chciałem się z tym pogodzić. Od tego czasu byłem zdany wyłącznie na siebie. Nie żałuję, że wybrałem tę drogę. To było trudne, ale pozwoliło mi rozwijać moje własne techniki. Nigdy nie używam szkicownika, bo nie chcę zmuszać się do odtworzenia czegoś dwa razy. Najpiękniejsza chwila to ta gdy stoję przed białym, czystym podkładem. Kiedy dopiero zaczynam malować i nie wiem co wyjdzie z tej bieli. Czuję to, co chcę namalować, ale nie wiem jeszcze jak będzie wyglądać. Trudno opisać ten proces, niektórych rzeczy po prostu nie da się opisać słowami. — fragment wywiadu dla fantasy-magazine.com
………………………..
Dariusz Zawadzki — urodzony w Szczecinie artysta malarz i rzeźbiarz. Samouk zainspirowany światem fantastycznych wizji. Jego prace pojawiały się na wielu wystawach, w tym na Międzynarodowej wystawie Collective BeinArt Surreal. Dariusz jest współzałożycielem Yogoro Artworks, gdzie można zobaczyć więcej jego prac.
…………….
20.08.2015 | Więcej: Deviantart

DARIUSZ ZAWADZKI: Niektórych rzeczy po prostu nie da się opisać słowami
7 votes, 4.29 avg. rating (86% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.