Fotografuję współczesnego człowieka. To mnie interesuje. Zawsze podziwiałem fotografię jako medium ukazujące “chwilę prawdy”, prawdziwe emocje, bez sztuczności i zafałszowań — powiedział Dejan Miloradov. Dlatego wierzę w zdjęcia realistyczne, wykonywane bez żadnej ingerencji fotografa. Fotografia ma zdolność przekazywania najdrobniejszych szczegółów życia. Uważam, że należy rozglądać się wokół siebie w poszukiwaniu tych chwili piękna. Jestem zwolennikiem życia w prostocie, spokoju ducha i miłości.
[Foto: Dejan Miloradov źródło: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

Niewiele można powiedzieć o tych fotografiach, ponieważ one mówią same za siebie. Są przykładem doskonałej fotografii dokumentalnej. Nie znajdziemy tutaj akrobatycznych ujęć, efektownych zbliżeń i pogoni za tanią sensacją. Te zdjęcia są surowe, prawdziwe i nieupiększone. Z rzeczywistością się nie dyskutuje. Bywa okrutna a czasami piękna. Dejan Miloradov to fotograf “z górnej półki”, ponieważ jak sam powiedział, odrzuca efektowną sztuczność, która stała się ostatnio bardzo modna. — C.Gretkus
…………..
Dejan Miloradov: Urodziłem się w 23 lipca, 1970 roku, w miejscowości Kumanovo. Macedonia. Mieszkam w Novi Sad. Serbia. Pracuję jako leksykograf w Matica Srpska. Interesuję się lingwistyką. Fotografię lubię od dziecka. Traktuję to jako hobby, uważam się za amatora. Zawsze fascynowała mnie potęga fotografii w uchwyceniu tego najważniejszego momentu.
…………..
1.01.2014 | Więcej: Portfolio

DEJAN MILORADOV — przykład doskonałej fotografii dokumentalnej
7 votes, 4.57 avg. rating (91% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
[3] Komentarze

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.