Większość współczesnych artystów stara się za wszelką cenę osiągnąć sukces, by żyć ze swojej sztuki. Federico Bebber ma już ten etap życia dawno za sobą — jego fotografie osiągają w największej galerii sztuki online, czyli Saatchiart.com ceny rzędu kilku tysięcy dolarów. W mediach społecznościowych Federico cieszy się uznaniem sporej liczby wielbicieli jego mrocznego i kunsztownego stylu.
[Fotografie: Federico Bebber źródło: portfolio artysty]

previous arrow
next arrow
Slider

Z pewnością grafiki Bebbera, komponowane jak sam mówi powoli i przeważnie noca, to nie pocztówki sprzedawane w nadmorskich kurortach pełnych dzieci i młodzieży.
To fantastyczne metamorfozy ukazujące niepokój i dyskomfort człowieka przytłoczonego strachem i nieodkrytym sensem zycia. Pomimo głębokiej cyfrowej ingerencji, Frederico używa do tworzenia swoich kolaży scen z codziennego życia. Paleta kolorów jest przyciemniona, tak by lepiej oddać nastrój horroru i grozy… Artyści od zawsze pragnęli przekraczać bariery rzeczywistości — czasami by uciec od prozy życia — a czasami by przeżyć mistytczno-religijne uniesienie. Federico Bebber jest zawieszony pomiędzy popkulturą, transcendencją i swoimi demonami.
………………………………….
Dlaczego tworzę takie rzeczy? Prawdopodobnie, aby uniknąć psychiatry. Czuję się lepiej gdy coś tworzę i zazwyczaj robię to kiedy jestem w złym nastroju. W mojej twórczości jest dużo mnie samego. Nie mam pojęcia czy to ma wartość artystyczną, ale te zdjęcia pasują do mojego życia. — fragment wywiadu dla Nightmare-magazine.com
……………………………………………….
Federico Bebber urodził się w 1974 roku w Udine we Włoszech. Od 1998 roku zajmuje się sztuką cyfrową. Używa narzędzi cyfrowych opartych na fotografii. Jego proces twórczy trwa zwykle bardzo powoli i odbywa się w nocy. Federico brał udział w wielu międzynarodowych wystawach fotografii m.in. w Dablinie, Melbourne, Nowym Jorku i Berlinie. Jest samoukiem.
………………………………..
02.07.2016 | Więcej: Flickr.com|Behance.net

FEDERICO BEBBER: W życiu, prawdziwy strach czai się tuż za rogiem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
Jeden komentarz

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.