Ten film krytykuje system frakcyjnej rezerwy bankowej, gospodarki opartej na kredytach i politycznym lobbingu przez banki, które uznaje za poważne zagrożenie dla cywilizacji. Krytykuje wojnę z terroryzmem, której celem nie jest wyeliminowanie Al-Kaidy i innych organizacji terrorystycznych, ale stworzenie jeszcze większego światowego zadłużenia wobec banków. Alternatywą może być powrót do klasycznej ekonomii i standardu złota. Czterej jeźdźcy Apokalipsy (ang. “Four Horsemen”) to brytyjski film dokumentalny z 2012 roku, w reżyserii Ross’a Ashcrofta, który miał premierę w kinach w Wielkiej Brytanii w dniu 14 marca 2012 roku i doczekał się wielu nagród filmowych i telewizyjnych na całym świecie.
W londyńskim “Time Out”, Derek Adams napisał: “Zamiast bombardować nas sensacyjnymi obrazami i sianiem paniki, ten dokument to kompetentne opowiadanie, o zrozumiałej strukturze, elokwentnie przedstawiające swoje argumenty za pośrednictwem kolejnych wypowiedzi inteligentnych i racjonalnych mówców. Ten film być może lepiej nadaje się do obejrzenia na DVD, zamiast w TV, po prostu dlatego, że zawiera myśli o takiej głębi, że być może poczujesz potrzebę użycia przycisku przewijania.— Wikipedia
………………………..
FOUR HORSEMEN
Reżyseria: Ross Ashcroft
Produkcja: Megan Ashcroft, Jason Whitmore, Ross Ashcroft
Scenariusz: Ross Ashcroft, Dominic Frisby
W rolach głównych: Dominic sexo
Muzyka: Andrew Hewitt
Zdjęcia: Aladin Hasic
Montaż: Simon Modery
Wyprodukowano: Motherlode
Dystrybucja: Guerilla Films
Premiera: 14 April 2012
………………………
06.12.2014 foto: archiwalne

Czterej jeźdźcy apokalipsy światowej ekonomii. FOUR HORSEMEN — film dokumentalny [ang]
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
[2] Komentarze
  1. Ach te spiskowe teorie dziejów. Jednak nie w tym rzecz. Problemy są dwa – przeludnienie i wyczerpanie zasobów naturalnych. Cała reszta jest ich pochodną. Co do samego człowieka… Homo sapiens to drapieżny ssak. Przemoc ma wpisana w genach gdyż walczy o terytorium, pokarm i “samice”. Czym są narody? Narody to plemiona i tak samo walczą ze sobą jak 10 tyś lat temu. Gdy było Nas mało wszystko wydawało się OK. Jednak teraz następuje przekroczenie masy krytycznej i zaczyna brakować nie tylko przestrzeni życiowej ale i surowców, na których opiera się prymitywny ludzki przemysł. Wyjścia są dwa – proste i trudne. Albo wszytskie potęgi gospodarcze zjednoczą się i zaczną współpracować dla dobra globu albo nastąpi radykalna redukcja populacji – prawdopodobnie wojna lub jakaś “nieuleczalna” epidemia.

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.