Georgi Petrov to utalentowany artysta, posługujący się wyrafinowanym kolorem i formą. Natomiast treść jego dzieł jest efektem połączenia warsztatu artystycznego z nieograniczoną wyobraźnią. Szpachelka, którą rozprowadza potężne ilości farby dla uzyskania zamierzonego efektu przestrzeni, nie jest zwykłym narzędziem — jest przedłużeniem jego dłoni. Petrov poprzez eksplozję barw zastosowanych w obrazach, opowiada swoją wizję otaczającego go świata. Świata ciepłego, kolorowego, pełnego uroku, takiego, który daje szczęście i radość. Szemrzące strumyki, łany polnych kwiatów, kwitnące drzewa, tworzą opowieść o naturze i artyście, który bada niedostrzegalne na co dzień detale piękna.
[Fotoreprodukcje: Georgi Petrov źródło: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

Dla mnie obraz jest jak bicie serca, miłość, percepcja, impuls, stan, nastrój, doświadczenie, prawo pierwokupu, czasami spontaniczne, ale zawsze tworzone z otwartą duszą… Obraz rodzi się w interakcji pomiędzy dwoma światami — jeden wewnątrz nas i jeden na zewnątrz — ustanawiajac kolejną rzeczywistość.
……………………………………
Georgi Petrov urodził się 25 lipca 1978 roku w Dobrich, Bułgarii. Mieszka i pracuje w Sofii. Posiada tytuł magistra sztuki i zarządzania Akademii Muzycznej, Tańca i Sztuk Pięknych Płowdiw — Bułgaria. Artysta jest właścicielem galerii sztuki w Dobrich, Bułgaria. Od 2012 Georgi Petrov jest członkiem Związku Zawodowego Artystów w Rosji. Jego obrazy są eksponowane na wielu wystawach malarstwa na całym świecie.
………..
14.12.2014 | Więcej: Portfolio|Facebook

GEORGI PETROV — malarstwo jak miłość
4 votes, 4.75 avg. rating (94% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.