Ten film poklatkowy wyprodukowany przez firmę Google w 2013 roku, ukazuje czasami niezbyt “miłe” dla oka efekty drenażu i urbanizacji Ziemi na przestrzeni ostatnich 32 lat, czyli sposobu w jaki ludzie traktują planetę na której żyją. Trzeba wykazać się pewną dozą odwagi by kontynuować oglądanie tego filmu.
Statki kosmiczne i teleskopy nie są budowane przez domatorów nie wychodzących z domu. Rakiety latają w jednym kierunku: w górę. Teleskopy skierowane są tylko w jednym kierunku: w niebo. Spośród wszystkich badanych ciał niebieskich w długiej historii astronomii, obiektem, któremu poświęcono najmniej zasłużonej uwagi była planeta na której żyjemy — Ziemia.
Ta sytuacja zmieniła się dopiero wtedy, gdy NASA stworzyło Landsat — serię satelitów, które nieustannie krążą wokół naszej, patrząc nie na zewnątrz ale w dół. Satelity szpiegowskie robiły to już oczywiście wcześniej ale zwracały uwagę tylko na obiekty wojskowe lub taktyczne. Landsat był chlubnym wyjątkiem, zbudowany nie do szpiegowania ale monitorowania wpływu jaki gatunek ludzki wywiera na powierzchnię planety. Dwa pokolenia, osiem satelitów i miliony zdjęć — agencja kosmiczna NASA wraz z US Geological Survey (USGS), zgromadziła wspaniałą kolekcję obrazów, które połączone i przetworzone przez komputery, tworzą zestaw slajdów w wysokiej rozdzielczości — mówiąc w skrócie film poklatkowy na temat zmieniającego się środowiska na Ziemi. Nadszedł czas by dumnie zaprezentować opinii publicznej efekt pracy ostatnich 28 lat
. — Jeffrey Kluger (World.time.com)
…………………..
30.08.2015 | Więcej: World.time.com

GOOGLE TIMELAPS: 32 lat z życia Ziemi widziane z kosmosu — film poklatkowy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.