Grass track w Wielkiej Brytanii, wśród fanów motocyklowego szaleństwa cieszy się zasłużonym uznaniem. Początki tego sportu sięgają 1920 roku. Wielu brytyjskich czołowych zawodników, takich jak mistrz świata z 1976 roku — Peter Collins, zaczynało od wyścigów “grass track”. To uświęcona, angielska tradycja.
[Foto: Christopher Gretkus źródło: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

By się ścigać, nigdy nie był potrzebny profesjonalny stadion i odpowiednia nawierzchnia jak w żużlu. Wystarczyło na obrzeżach miasta znaleźć kawałek równej murawy, wbić kilka drewnianych słupków by oznaczyć tor jazdy i zacząć rozgrzewać silniki. Huk i ryk ścigających się maszyn było słychać w całej okolicy. Nie inaczej było tym razem. Zwabiony rykiem silników unoszącym się nad miastem w oddali, spakowałem aparat i na piechotę, przez łąki podąźyłem za źródłem hałasu. Tak narodził się fotoreportaż z urokliwego miasteczka Wimborne, pięć mil od południowego wybrzeża Anglii. Był rok 2011.
………………………………………
Christopher Gretkus (1970) — wydawca portalu Eprawda, fotograf, fotoreporter. W latach 90-tych publikował opowiadania i wiersze w legendarnym warszawskim magazynie literackim bruLion. W 1995 roku w MOK wydał tom wierszy pt. “Szept i wrzask”. W 1999 r. ukończył 3-częściowy poemat prozatorski “Czarne Światło”, od 2013 r. dostępny na Amazon i Smashwords pod angielskim tytułem “Puff of Black”. W latach 2008-2012 fotoreporter współpracujący z magazynem The Polish Times i agencją fotograficzną London News Pictures (LNP).
……………….
27.04.2014 | Więcej: Puff of black|Czarne światło|Youtube|Amazon
Błoto, ból, adrenalina. C. GRETKUS Grass track
15 votes, 4.47 avg. rating (89% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter|zgłoś sugestię
[3] Komentarze

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.