Po raz pierwszy na świecie, jednego dnia, w Dniu Ziemi, 5 czerwca 2009 — równocześnie w 85 krajach, w kinach, w telewizji, na DVD i w Internecie miała miejsce premiera największego na świecie multimedialnego wydarzenia proekologicznego — filmu dokumentalnego S.O.S. Ziemia! (“HOME”). Wspólny projekt Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda to zapierające dech w piersiach, piękne i poruszające obrazy.
To niesamowita podróż w głąb australijskiej rafy koralowej, wędrówka przez niebezpieczne amazońskie lasy, bezkresną pustynię Gobi i industrialne dzielnice Szanghaju… Podróż przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego: globalne ocieplenie, umierające lasy, wymieranie gatunków zwierząt i roślin, na kończące się zasoby naturalne.
Efekt przewracającego się domina klęsk ekologicznych może zapoczątkować katastrofalne konsekwencje. Film S.O.S. Ziemia! (“HOME”) to ostrzeżenie przed zagładą, to wołanie naszej planety o ratunek. — opis dystrybutora Kino
……………
Film rzeczywiście wywiera kolosalne wrażenie, zwłaszcza oglądany na blu-ray w HD. Po raz pierwszy udało się pokazać fakty, a nie tylko mity rodem ze spiskowych teorii. Ten film to dowód na to, że Ziemia naprawdę umiera. Wszystkie ujęcia nakręcono z “lotu ptaka”, z których wiele pokazano po raz pierwszy w historii. Choć premiera tego filmu miała miejsce 4 lata temu, to jednak wiele osób wciąż o nim nie słyszało i dlatego warto bezustannie przekonywać do jego obejrzenia.
…………….
HOME
Gatunek: dokumentalny
Produkcja: Francja
Premiera: 5 czerwca 2009 (Polska) 3 czerwca 2009 (świat)
Reżyseria: Yann Arthus-Bertrand
Scenariusz: Isabelle Delannoy, Yann Arthus-Bertrand, Denis Carot, Yen Le Van
Muzyka: Armand Amar
Zdjęcia: Michel Benjamin, Dominique Gentil
……………..
08.09.2013

Najważniejszy film świata — HOME
15 votes, 5.00 avg. rating (99% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
[4] Komentarze
  1. ….Brak mi słów, cudo!…. film poruszający, a zarazem w przepiękny sposób pokazuje piękno naszej Ziemi… Ziemi… która woła o ratunek…każdy powinien go obejrzeć… i wyciągnąć wnioski …Pozdrawiam…..

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.