Ten młody wizualno-interaktywny artysta z Belgii, do tworzenia swoich cyfrowych kompozycji i obrazów używa ludzkiego ciała. Jefta Hoekendijk ma obsesję na punkcie ludzkiego ciała. Dał temu wyraz tworząc cykl kompozycji pod tytułem “Ludzka rzeźba”. Całkiem niedawno, w projekcie przedstawionym podczas Międzynarodowego Cyfrowego Festiwalu KIKK, a nazwanym “Rebuilt”, Jefta eksploruje idee współdziałania fizyczności i wirtualności, generaując obraz za pomocą komputera, śledzącego najmniejszy ruch ludzkiego ciała.
[Grafika: Jefta Hoekendijk: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

Wszystko jest sztuką. Wszystko jest kreatywnością. Eksperymentowanie z nowymi formami sztuki to mój sposób na życie. Jestem jak dzieciak, bawiący się drogimi zabawkami by wykreować inną rzeczywistość. Jestem szczęśliwy, gdy inni ludzie mogą ją odkrywać.
……………………
Jefta (26) — absolwent ESAPV, utalentowany wielbiciel sztuki. Ogarnięty obsesją ludzkiego ciała. Jego prace graficzne, obracają się wokół kwestii cielesności. Oświetlanie, wyświetlanie, dekonstrukcja, dekompozycja, próbkowanie, fragmentaryzacja… tworzące w finale, unikalny, osobisty artystyczny przekaz.
…………..
14.02.2014 | Więcej: Portfolio|Jefta FB fan page

JEFTA HOEKENDIJK — jego komputer śledzi najmniejszy ruch ludzkiego ciała
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
[2] Komentarze
  1. Kazdy umie pisac, co nie oznacza, ze kazdy jest pisarzem. Slynne rzucone kiedys zdanie “wszystko jest sztuka” nie bylo stwierdzeniem faktu tylko symbolem wyzwolenia bo tak naprawde wszytsko zalezy od ukladu odniesienia. W nicosci i prozni, nawet kropelka wody jest doskonaloscia.

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.