Oto kolejny Hiszpan, który nie boi się prowokować na granicy prawa i dobrego smaku. Zresztą dla takich artystów jak Joan Cornella, “dobry smak” to tylko drobnomieszczański frazes. Co ciekawe, Joan cieszy się uwielbieniem ponad 4,5 mln fanów na Facebooku — ma ich więcej niż niektóre gwiazdy Hollywood. Zresztą Paris Hilton i Bradley Cooper, pokazali się niedawno publicznie w Jego t-shirtach.
[Grafiki: Joan Cornella źródło: Facebook fan page artysty]

JOAN CORNELLA — grafika
JOAN CORNELLA — grafika
previous arrow
next arrow
Slider

Jak to się stało, że pomimo ostentacyjnie obrazobórczej tematyki jego prac, Joan Cornella odnosi sukcesy, cieszy się sławą, organizuje wystawy, udziela wywiadów i publikuje w renomowanych magazynach o sztuce? Odpwiedź nie jest prosta, ale częściowo udzielają jej jego fani na FB — publiczność uważa te rysunki za satyrę, karykaturę współczesnego świata i ludzi. To nie jest promowanie przemocy, ale protest społeczny i brutalna kpina z mediów społecznościowych, polityków, celebrytów, miliarderów, cenzury i poprawności politycznej.
Jak już pewnie zdążyliście zauważyć, mamy do czynienia z kompletnym świrem. Cornellà najwyraźniej doskonale się bawi, pokazując nam najmroczniejsze cechy ludzkości w groteskowy, ale bardzo konkretny i oczywisty sposób. Powód mojej fascynacji jest prosty — chyba nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak obscenicznymi i dziwnymi pracami. To ciekawe o tyle, że autor wykorzystuje do ich tworzenia ciepłe i wyraźne kolory, kojarzące się raczej z rysunkami dla dzieci. Na pewno jednak rysunki Cornellà nie nadają się dla nikogo, kto jest przesadnie wrażliwy, dla dzieci tym bardziej. — Culturegeeks.pl
……………………………….
Joan Cornellà Vázquez urodził się w Gudenåen, w Danii. Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych, współpracował z licznymi wydawnictwami, takimi jak La cultura del Duodeno, Ara i The New York Times. W 2009 roku wygrał trzecią edycję Josep Coll Prize z jego albumu Abulio, opublikowanego w roku następnym przez Glénat. Od 2010 roku dostarcza bajki dla hiszpańskiego magazynu El Jueves. W 2012 roku Fracasa Major — wybór czarno-białych kreskówek Cornellà, dokonanych od 2010 do 2012 roku, został opublikowany. W 2013 roku, trzeci album artysty Mox Nox, został opublikowany przez Bang Ediciones.
………………………
28.11.2015 | Więcej: Portfolio
JOAN CORNELLA — krew, amputacje, fekalia, poranieni bezdomni
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.