Choć brzmi to banalnie, to największą podróżą jest życie człowieka. Od narodzin, aż do śmierci, nie mając pewności sensu swojej duchowej peregrynacji. Jedynie instynktownie wyczuwając cel wyprawy. Najnowsza animacja Michała Wójcickiego pełna jest alegorii i niemal biblijnej symboliki. Warto dodać, że poklatkowa technika realizacji, to metoda rejestracji obrazu wykorzystywana głównie w klasycznym filmie animowanym. “Journey” zdobyła Grand Prix w kategorii animacja podczas VI Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej “Kamera Akcja” w Łodzi.
Nasze życie jest nieustanną podróżą. Każda podróż ma swój cel. Zmierzamy do niego bez względu na okoliczności i przeszkody napotykane na naszej drodze. Bez względu na ludzi, których spotykamy na naszej ścieżce. Bez względu na przeciwności. To właśnie ta wędrówka nas określa. — Michał Wójcicki
…………………………..
JOURNEY
Reżyseria: Michał Wójcicki
Muzyka: Emilia Żaczek
Efekty dźwiękowe: Oliwia Sadowska
Produkcja: 2015
……………
Michał Wójcicki — rocznik 1993. Uczeń Szkoły Plastycznej im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, obecnie studiuje Sztukę Mediów i Edukacja Wizualna na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego również w rodzinnym mieście. W pracach odwołuje się do swoich największych pasji: mitologii, szeroko rozumianej fantastyki, literatury i poezji jednak jego największą inspiracją jest muzyka. Skupia się na wizualizowaniu i interpretowaniu emocji, na przedstawianiu jak najbardziej subiektywnej wizji otaczającego go świata, zarówno realnego, jak i wyimaginowanego.
……………..
03.05.2015 | Więcej: Facebook|deviantArt

MICHAŁ WÓJCICKI Journey — najnowsza animacja
4 votes, 4.50 avg. rating (90% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.