Jesteśmy w pustym pokoju pogrążonym w mroku. Nagle ktoś zapala światło i naszym oczom ukazują się surrealistyczne postacie, przeżywające ludzkie dramaty. Wyglądają jak kukiełki, albo szmaciane królewicze i nigdy nie wyzwolili się ze smutku dzieciństwa. Krzysztof Iwin to artysta obdarzony wspaniałą wyobraźnią i nieskazitelnym malarskim warsztatem. Dlatego jego prace są ucztą dla oczu. Te obrazy tylko z pozoru są niepokojące — tak naprawdę są wyrazem poszukiwaniem ciepła, bliskości.

Krzysztof Iwin -- malarstwo

NA SPRZEDAŻ — Krzysztof Iwin “Kaprysy”, 80 x 60 cm, olej na płycie


Od kiedy fenomenolodzy nauczyli mnie, że świat postrzegam przez objawiające się fenomeny świata, poprzez błyski podobne to tych, które wyzwalam pocierając zapałką o brzeg pudełka, zawsze ciekaw jestem emocji, jakie wyzwoli we mnie każde nowe spotkanie z obrazem. I tak, gdy wchodziłem do pracowni ASP, by po raz pierwszy zobaczyć prace Krzysztofa Iwina, najpierw dotarł do mnie obraz nagromadzenia płócien, ram i sztalug. Wewnątrz niego dostrzegłem spokojną postać autora. Po krótkim przywitaniu spojrzałem na obrazy — jeden, drugi, trzeci. Znasz to uczucie — twój mózg, twoja świadomość, w końcu język, którym mówisz, przeszukuje znane emocje, terminy i słowa, aby określić to, co w takim momencie do nas dociera. Moje ciało i myśl zatrzymały się na słowie smutek. Tak — widzę obrazy, w których zawarty jest smutek. Jakby niewerbalna, obrazowa, definicja smutku. To uczucie ma w sobie zatrzymanie, spokój i ciszę — ma precyzję wyzwalającą jakąś dziwną nadwrażliwość na ból duszy. Ma nierealność, albo lepiej — deformację realności, która w krótkich chwilach zdystansowania, wyzwala poczucie poetyki zewnętrznego świata. Będąc przez chwilę wewnątrz smutku obrazów Iwina, zaczynam zdawać sobie sprawę, jak precyzyjne musi być malarstwo, by ów “zapałczany błysk” fenomenu malarstwa, nie zgasł w momencie banału, malarskiej niedoróbki, technicznej niedoskonałości. Za to chwalę pracę Krzysztofa Iwina. Za to, że wyzwolona jego malarstwem emocja trwa, że obrazy potrafią te emocje utrzymać. Jest w tym malarstwie staranność i uwaga, jakiej potrzeba by utrzymać “ogień po rozbłyśnięciu zapałki”. Na tę długą chwilę materia obrazów Iwina wycofuje się, staje się przeźroczysta — i możemy zacząć czuć. — dr arch. Jacek Dominiczak (fragment recenzji pracy dyplomowej)
………………………………….
Krzysztof Iwin — ostatnie najważniejsze nagrody i wystawy:
2017 — Malarstwo. PROM Kultury. Warszawa.
2016 — Malarstwo. Galeria Glaza Expo Design. Gdańsk
2015 — Die Kunst der Vielfalt 2. Mirower Schloss. Mirow. Niemcy
Czytaj więcej…
…………………………………
Tytuł obrazu: Kaprysy
Wymiary: 80 x 60 cm
Rok powstania: 2013
Technika malarska: olej na płycie
Rama: brak
Certyfikat autentyczności: tak
Lokalizacja obrazu: Gdańsk
Cena: 11000 PLN
Wysyłka: darmowa
………………………………….
Inny obraz Krzysztofa Iwina na Eprawdzie:

Krzysztof Iwin — malarstwo

NA SPRZEDAŻ — Krzysztof Iwin “Maskotka”, 30 x 40 cm, akryl na płycie


Tytuł obrazu: Maskotka
Wymiary: 30 x 40 cm
Rok powstania: 2018
Technika malarska: akryl na płycie
Rama: brak
Certyfikat autentyczności: tak
Lokalizacja obrazu: Gdańsk
Cena: 1650 PLN
Wysyłka: darmowa
………………………………….
Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem obrazów Krzysztof Iwina na korzystnych warunkach, to prosimy o zostawienie wiadomości, która zostanie przekazana artyście. Dziękujemy za zainteresowanie.
© EPRAWDA 2013-2021 ALL RIGHTS RESERVED
…………………………………
Krzysztof Iwin — absolwent gdańskiej ASP. Studiował w II Pracowni Malarstwa prof. Macieja Świeszewskiego. Pracę dyplomową z malarstwa i rysunku obronił 15.01.2003 r. wyróżnieniem. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką od kilkunastu lat. Prace Krzysztofa Iwina gromadzą kolekcjonerzy w kraju i za granicą. Pracę dyplomową z malarstwa i rysunku obronił w 2003 r. wyróżnieniem. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem od ponad 25 lat. Prace Krzysztofa Iwina gromadzą kolekcjonerzy w kraju i za granicą.
25.01.2018

KRZYSZTOF IWIN Kaprysy, 80 x 60 cm, olej na płycie — na sprzedaż
3 votes, 4.67 avg. rating (92% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
[2] Komentarze

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.