Swoje obrazy realizuję w technice olejnej i akrylowej. Kiedyś często malowałem na charakterystycznych, własnoręcznie przygotowanych podobraziach z ramą, która była integralnym składnikiem obrazu. Obecnie koncentruję się głównie na używaniu środków malarskich w warstwie wizualnej. Jako komunikat moje malarstwo jest niczym więcej jak tylko wyrażoną środkami plastycznymi poezją, którą próbuję formować czytelnie i jasno. Moje utwory traktują bezpośrednio o człowieku, dotykają go interpretując wytwory ludzkiej cywilizacji, kultury i sztuki lub dotykają problemów uniwersalnych.Krzysztof Iwin
[Fotoreprodukcje: Krzysztof Iwin źródło: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

Realizację świata zamkniętego na płaszczyźnie zaczynam od zaprojektowania grawitacji. Na samym początku intuicyjnie dobieram najlepsze parametry dla utrzymania porządku w obrazie, potem w trakcie innych prac — dokomponowuję mniej lub bardziej, krzykiem koloru, siłą waloru lub dźgnięciem kształtu tak aby wszystko grało czystym dźwiękiem… lub ewidentnym fałszem (…)
Na początku rozbijam formę, nie całkiem, odłupuję kawałkami… wrzucam je do kapelusza, mieszam i z zamkniętymi oczami wyjmuję. Cieszę się na widok tego kiedy jakiś nieznany algorytm układa je na płaszczyźnie w sposób inny od pierwotnego, ciekawy, zaskakujący, zajmujący ale raczej mniej funkcjonalny niż ten rzeczywisty. Moje malarstwo jest niczym więcej jak tylko wyrażoną środkami plastycznymi poezją, którą czasami zrozumie ktoś inny. Najważniejsza w moim malarstwie jest chyba figuratywność, a w niej twarz z oczami za pomocą której próbuję symulować kontakt odbiorcy z nieistniejącą świadomością zaklętą w dwóch wymiarach.

KRZYSZTOF IWIN Kaprysy, 80 x 60 cm, olej na płycie — na sprzedaż
…………………..
Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem obrazów Krzysztof Iwina na korzystnych warunkach, to prosimy o zostawienie wiadomości, która zostanie przekazana artyście. Dziękujemy za zainteresowanie.
© EPRAWDA 2013-2021 ALL RIGHTS RESERVED
…………………..
Krzysztof Iwin — absolwent gdańskiej ASP. Studiował w II Pracowni Malarstwa prof. Macieja Świeszewskiego. Pracę dyplomową z malarstwa i rysunku obronił 15.01.2003 r. wyróżnieniem. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką od kilkunastu lat. Prace Krzysztofa Iwina gromadzą kolekcjonerzy w kraju i za granicą. Pracę dyplomową z malarstwa i rysunku obronił w 2003 r. wyróżnieniem. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem od ponad 25 lat. Prace Krzysztofa Iwina gromadzą kolekcjonerzy w kraju i za granicą.
……………………
03.08.2013 | Więcej info: Krzysztof Iwin FB fan page

KRZYSZTOF IWIN — jakiś nieznany algorytm malarskiej poezji
8 votes, 4.88 avg. rating (96% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
Jeden komentarz

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.