Prawdziwa sztuka skrywa wiele tajemnic. Ogólnie mówiąc artysta to ktoś, kto szuka materialnego sposobu wyrażenia swoich myśli, uczuć, wizji. Kuba Kujawa jest bez wątpienia artystą w prawdziwym znaczeniu tego słowa. Jego malarstwo jest pełne symboliki, psychologii, a nawet filozofii. Jego świetnie rozwinięty artystyczny warsztat, świadczy o wysokiej kulturze plastycznej. Gdzieś wewnątrz malarskich struktur tych obrazów, można wyczuć wielką dojrzałość i niebanalną osobowość autora. Chciało by się powiedzieć, że to charyzmatyczna malarska magia.
[Foto: Kuba Kujawa źródło: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

Kiedyś łatwiej było mi pisać o swoich pracach. Im jestem starszy, tym bardziej dostrzegam niestałość swoich malarskich założeń i to w jakim sposób zmieniają się one wraz ze zmianami następującymi w moim życiu. Na chwilę obecną, z powodu warunków w jakich pracuję (podróze, brak wystarczająco dużej pracowni), skupiam się na technice pastelu. Wszystkie prace, które powstały w przeciągu ostatnich dwóch lat, są dla mnie pewnego rodzaju dziennikiem, notatką z podróży. Za pomocą ikonografii zaczerpniętej z różnych źródeł takich jak popkultura, muzyka, czy sceny biblijne, ilustruję swoje obawy, aspiracje i uczucia. Równocześnie realizuję swoje pierwotne założenie, które towarzyszy mi od samego początku mojej przygody z malarstwem, a mianowicie staram się skupić na rozwoju warsztatu i dojściu do perfekcji w ukazywaniu ludzkiej anatomii i stanu ducha, za pomocą dowolnej techniki rysunkowej, czy malarskiej.
……………….
Kuba Kujawa — urodzony w 1985r w Poznaniu, gdzie ukończył Państwowe Liceum sztuk plastycznych i Akademię Sztuk Pięknych. Już w czasie studiów pracował rysując komiksy i concept arty do gier komputerowych. W międzyczasie zajmował się też tatuażem. Po studiach poświecił się malarstwu, tatuażowi i podróżowaniu. Swoje prace wystawiał na kilku grupowych i indywidualnych wystawach w kraju i zagranicą. Obecnie mieszka i pracuje w Kopenhadze.
…………..
30.01.2015 | Więcej: Facebook|digart|YouTube

KUBA KUJAWA i charyzmatyczna magia jego malarstwa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.