Oto jeden z najstarszych regionów Polski, widziany obiektywem Łukasza Łuciuka. Historyczne Podlasie obejmuje centralną i południową część województwa podlaskiego, północny wschód i północ województwa lubelskiego oraz wschodni skrawek województwa mazowieckiego. Dla jednych to ekonomicznie najsłabiej rozwinięty region kraju. Najmniej zurbanizowany. Dla innych wprost przeciwnie — oaza ciszy, spokoju, tradycji i nieskażonej przyrody.
[Foto: Łukasz Łuciuk źródło: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

Podlasie to jeden z najszybciej wyludniających się regionów w Polsce. Rosnące bezrobocie, postępujące wykluczenie geograficzne oraz brak perspektyw dla młodych osób powodują, że każdego roku obszar ten opuszcza nawet kilkanaście tysięcy osób. Poszukiwanie lepszego miejsca do życia powoduje coraz większe wyludnienie regionu, co widoczne jest na każdym kroku. Jednocześnie Podlasie, jako kraina z bardzo bogatą historią i niezliczonymi tradycjami, w wielu miejscach odsłania swoje dawne oblicze. Zarówno miejska jak i wiejska zabudowa, świadczą o przeszłości pełnej barwnych mieszkańców, lokalnych rzemieślników i niespotykanych nigdzie indziej obyczajów. Ten stary, historyczny region wydaje się być ciągle silnie związany ze swoją barwną przeszłością. Jako autor chciałem ukazać jak silny jest w tym regionie głos historii. Podlasie to kraina, w której by poczuć się jak w miejscu z dawnych lat, nie trzeba długo szukać.
……………………
Łukasz Łuciuk (1992) — Warmiak, urodzony w historycznej stolicy regionu. Obecnie mieszka, uczy się, pracuje i fotografuje w Warszawie. Z lepszym bądź gorszym skutkiem usiłuje być dokumentalistą. Miłośnik podróży i przeżywania miejsc, chwil i wydarzeń. Chętny do opowiadania o wszystkim, o czym według niego powinno się opowiedzieć.
……………
04.08.2015 | Więcej: Portfolio
Zdjęcia wykonano w Hajnówce, Czeremszy, Rogaczach i innych podlaskich wsiach.

ŁUKASZ ŁUCIUK Podlaski staruszek
5 votes, 4.40 avg. rating (88% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.