Animacja One — czyli praca dyplomowa Marcina Wieczorka powstawała przez około dwa lata. Apokaliptyczna wizja kresu ludzkości została pokazana z niebywałym, artystycznym kunsztem i techniczną biegłością. Autor podkreśla, że żmudna praca nad filmem kosztowała go wiele “nerwów”. Jedną z dodatkowych pasji Marcina Wieczorka jest muzyka. Ścieżka dźwiękowa do One jest również jego dziełem. Film One zwraca uwagę na jedna z najbardziej rozwiniętych ludzkich cech — głupotę. Film krytykuje również bezmyślny postęp techniczny ludzkości.Koniec świata będzie straszny dla wszystkich zwierząt, a więc także dla ludzi. Jednak inne pytanie jest znacznie ważniejsze, a mianowicie: kiedy koniec świata nastąpi?
Znawcy Ziemi i jej klimatu sądzą (dla jasności, nie wszyscy, ale większość z nich), że gwałtowne zmiany klimatyczne i pustynnienie stref spowodują problemy z wyżywieniem i pitną wodą na skalę światową i to już w końcu tego wieku. Nastąpią masowe migracje i konflikty, w tym najprawdziwsze wojny, o dostęp do tych dóbr. Czyli już niedługo.
Tak w skrócie uważa James Lovelock, wielki brytyjski przyrodnik, autor słynnej hipotezy „Gaia”, wynalazca, futurolog i obrońca środowiska, który wielokroć na łamach różnych pism, w tym bardzo poważnych, naukowych, wypowiadał się na ten temat. Lovelock jest uznawany za założyciela ekologii, choć sam tak nie uważa i wielu tezom oraz akcjom dzisiejszych ekologów się przeciwstawia. — Przemek Berg “Polityka”
………………………………………
Marcin Wieczorek — urodzony w 1976 roku w Oświęcimiu. W wieku 14 lat wyjeżdża do Niemiec. Absolwent Hochschule Niederrhein University of Applied Sciences — specjalność: designer. Jako artysta 3D zajmuje się głównie szeroko rozumianą garfiką komputerową. Specjalizacja w zakresie 3D wizualizacja, animacja, design. W roku 2011 zakłada własną agencję 3D Handwerk. Mieszka i pracuje w Essen (Niemcy).
07.10.2013

MARCIN WIECZOREK One — film animowany
3 votes, 4.00 avg. rating (82% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
Jeden komentarz

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.