Urodzony i zamieszkały w Szwajcarii, Marius Markowski, przez kilkanaście lat zajmował się malarstwem olejnym. Pewnego dnia używając oprogramowania do cyfrowej obróbki graficznej, udało mu się tak przekształcić fotografie w olejne i akrylowe reprodukcje, że właściciele galerii nie byli w stanie dostrzec różnicy.
[Grafika: Marius Markowski źródło: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

Od tego czasu Marius tworzy “cyfrowe obrazy” na zamówienie prywatnych klientów i kolekcjonerów — jego prace zostały opublikowane w wielu magazynach artystyczno-kulturalnych na całym świecie. Oddajmny głos Mariusowi:
Jak wskazuje moje nazwisko, mam polskie korzenie. Urodziłem się w małym szwajcarskim miasteczku. Mieszkam w Brazylii i Szwajcarii. Twórczość artystyczna pasjonowała mnie od zawsze. Projektowanie mebli, opakowań na własny użytek oraz rysunek i malarstwo sprawia mi olbrzymią radość. W 2012 roku zaczęła się moja przygoda z “cyfrowym malarstwem”. Do tego celu używam 13 calowego tabletu Wacom oraz oprogramowania Corel Painter 12. W rezultacie, moje obrazy są dostępne jedynie jako oprawione wydruki w limitowanych seriach. Praca nad tworzeniem “cyfrowych obrazów” daje mi niesamowitą przyjemność. Staram się dużo eksperymentować. Zwłaszcza, że poprzednio zajmowałem się przez kilkanaście lat malarstwem olejnym. Moja twórczość to wizualna uczta i nigdy nie mieszam do moich obrazów polityki lub ideologii. Interesuje mnie uczuciowość, zmysłowość i nastrój chwili.
………………
25.09.2013 | Więcej: Facebook
MARIUS MARKOWSKI: Używam 13-calowego tabletu Wacom — cyfrowe malarstwo
5 votes, 4.40 avg. rating (88% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
[3] Komentarze

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.