Często mówi się, że w malarstwie najtrudniejsze jest stworzenie własnego, unikalnego stylu. Naśladownictwo w sztuce, choć czasami nieuniknione, jest największym wrogiem każdego ambitnego twórcy. Marius Zabinski nigdy nie miał z tym najmniejszego problemu. Ten niezwykle doświadczony, utytułowany artysta malarz już w latach 70-tych stworzył swój własny, “niepodrabialny” styl. To jeden z tych przypadków, gdy patrząc na obraz od razu myślimy: to na pewno Zabinski.

previous arrow
next arrow
Slider

Marius Zabinski od wielu lat mieszka i tworzy w Brukseli. Ma na koncie wiele wystaw w prestiżowych galeriach m.in. Paryża, Nowego Jorku i Monte Carlo. Jest laureatem nagrody w kategorii malarstwa na X Biennale Sztuki we Florencji w 2015 roku. Jednak oprócz sukcesów komercyjnych, najważniejsza w malarstwie Zabinskiego jest wspomniana wcześniej wyjątkowa oryginalność stylu i głęboka warstwa intelektualna jego prac. Spójrzmy na bogactwo i wielowarstwowość faktury tego obrazu. Widać jak wiele pigmentów barwnych składa się na każdą płaszczyznę motywu. Jak oszałamiająco misterne są zdobienia wymalowane na “kołnierzu” postaci po prawej stronie i w tle. To jest niekończąca się wizualna uczta. Obrazy Mariusa Zabinskiego — jak każdego uznanego twórcy — stopniowo zyskują również na wartości materialnej, dlatego nabycie Last Christmas należy uznać za bardzo dobrą inwestycję.

Warszawa. Paryż. Bruksela

Slider

Marius Zabinski — ostatnie najważniejsze nagrody i wystawy:
2015 — X Biennale Szuki Współczesnej. Florencja — nagroda w kat. malarstwa.
2013 — Wystawa w Galerii Entreport. Monaco Monte Carlo.
2005 — Wystawa w Galerii Interart. New York.
…………………..
Tytuł obrazu:Last Christmas
Wymiary: 81 x 65 cm
Rok powstania: 2017

Technika malarska: olej na płótnie
Rama: brak
Certyfikat autentyczności: tak
Lokalizacja obrazu: Bruksela
Cena: [obraz niedostępny]
Wysyłka: darmowa
…………………….
Inny obraz Mariusa Zabinskiego na Eprawdzie:

previous arrow
next arrow
Slider

Tytuł: Twins Mystery
Wymiary: 81 x 65 cm
Rok powstania: 2017
Technika malarska: olej na płótnie
Rama: brak
Certyfikat autentycznosci: tak
Lokalizacja obrazu: Bruksela
Cena: [obraz niedostępny]
Wysyłka: darmowa
………………………
Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem obrazów Mariusa Zabinskiego, to prosimy o przesłanie wiadomości, która zostanie przekazana artyście.
Dziękujemy za zainteresowanie.

© EPRAWDA 2013-2020 ALL RIGHTS RESERVED
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zawartych na tej stronie internetowej bez zgody redakcji jest zabronione i podlega karze zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83.
………………………
Marius Zabinski — urodzony w 1956 roku w Warszawie, światowej sławy artysta malarz. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta maluje i wystawia swoje obrazy z wielkim powodzeniem od trzydziestu pięciu lat na całym świecie m.in. w Paryżu, gdzie współpracuje z czterema galeriami, oraz w USA, Japonii, Belgii, Singapurze, Hong-Kongu, Włoszech, Chinach, Pekinie, Monaco, Monte Carlo, Luxemburgu i Danii. Bierze też udział w salonach sztuki, pokazując zarówno obrazy olejne jak i fotografie. W październiku 2015 roku otrzymał nagrodę w kategorii malarstwo, na X Bienale Sztuki Współczesnej we Florencji. Artysta mieszka i pracuje w Brukseli.
25.05.2017

MARIUS ZABINSKI Last Christmas, 81 x 65 cm, olej na płótnie — na sprzedaż
27 votes, 4.82 avg. rating (96% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | przekaż wsparcie
[3] Komentarze

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.