Dowcipny, inteligentny, brawurowy — taki jest animowany “Film, że mucha nie siada” z 2004 roku, w reżyserii Michała Poniedzielskiego. W dziale “film-video”, staramy się przypominać najlepsze filmy dokumentalne, krótkometrażowe i animowane ostatnich dziesięcioleci, wychodząć z założenia, że wiele osób zobaczy je po raz pierwszy. Michał Poniedzielski jest już zaliczany do elity polskich twórców animacji.
Moje doświadczenie zawodowe i świadomość artystyczną, obejmuje projektowanie graficzne i tworzenie filmów animowanych. Pracowałem nad kilkoma filmami z obu dziedzin (lub pokrewnych jak przemysł gier komputerowych), dbając o każdy aspekt danego projektu – a zwłaszcza warstwę dźwiękową. Moja zdolność uczenia się nowych technik animacyjnych lub informatycznych, pozwala mi na niezależność artystyczną, która jest zawsze bardzo ważna. Pracuję przy małych, niezależnych projektach oraz tych z dużym budżetem. Moim celem jest tworzenie rzeczy, które sam chciałbym zobaczyć jako widz. Cenię prace z ludźmi, od których mogę nauczyć się czegoś nowego. — Michał Poniedzielski
……………………………….
FILM, ŻE MUCHA NIE SIADA
Gatunek: animacja, etiuda
Produkcja: Polska 2004
Reżyseria: Michał Poniedzielski
Scenariusz: Michał Poniedzielski
Muzyka: Mikołaj Rimski – Korsakow “Lot trzmiela” (materiały muzyczne)
Studio: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSFTviT)
……………………………….
Michał Poniedzielski — absolwent wydziału grafiki i malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, studiuje też animację na wydziale operatorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jego “Film, że mucha nie siada” zdobył m.in. Złotego OFFa i Nagrodę Publiczności na festiwalu Offensiva we Wrocławiu, Nagrodę Publiczności na Festiwalu ReAnimacja w Łodzi, Złotą Kanewkę na festiwalu KAN we Wrocławiu, Drugą Nagrodę na Przeglądzie “Łodzią po Wiśle” w Warszawie, Nagrodę Studentów ASP w Łodzi w konkursie im. W. Strzemińskiego i wyróżnienie magazynu “Purpose” w tym samym konkursie. Absolwentem ASP jest także jego najbliższy współpracownik Remigiusz Wojaczek.
30.10.2014

MICHAŁ PONIEDZIELSKI Film, że mucha nie siada
16 votes, 4.31 avg. rating (86% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
[4] Komentarze

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.