W swojej najnowszej animacji poklatkowej Michał Wójcicki zdaje się w dowcipny sposób przekazywać nam starą prawdę — życie jest brutalne. Jednym z prekursorów animacji, który przyczynił się do rozwoju tej twórczości, był Léon Gaumont (1864-1946), który w roku 1900 uzyskał francuski patent na animację poklatkową.
Film krótkometrażowy daje twórcom o wiele większą szansę przemawiać do odbiorcy za pomocą emocji. Krótki format niekiedy wymaga wręcz szczątkowego potraktowania historii, nie pozwala na rozbudowanie jej w takim stopniu jak pełny metraż, co wymusza poszukiwanie alternatywnych kanałów komunikacji, tych mniej oczywistych, ale bardzo ważnych niezależnie od długości trwania filmu. Głównymi filarami, na których twórca opiera swoje dzieło są warstwa wizualna, dźwięk, muzyka. Forma filmu krótkometrażowego znaczy dla mnie komunikowanie się z widzem głównie emocjami, symbolami, które może on odczytać na swój własny, unikalny sposób. — Michał Wójcicki
……………..
FROG
Reżyseria: Michał Wójciki
Muzyka: Emilia Żaczek
Efekty dźwiękowe: Oliwia Sadowska
……………………….
Michał Wójcicki — rocznik 1993. Uczeń Szkoły Plastycznej im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, obecnie studiuje Sztukę Mediów i Edukację Wizualną na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego również w rodzinnym mieście. W pracach odwołuje się do swoich największych pasji: mitologii, szeroko rozumianej fantastyki, literatury i poezji jednak jego największą inspiracją jest muzyka. Skupia się na wizualizowaniu i interpretowaniu emocji, na przedstawianiu jak najbardziej subiektywnej wizji otaczającego go świata, zarówno realnego, jak i wyimaginowanego.
……………..
Więcej: Portfolio|YouTube|Facebook|Vimeo
Foto na stronie głównej: Jonas
13.05.2016

MICHAŁ WÓJCICKI Frog — animacja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
Jeden komentarz

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.