Mike Brodie to amerykański fotograf znany również jako Polaroid Kidd. W latach 2004-2008 podróżował po Stanach Zjednoczonych jak włóczęga — z aparatem w dłoni — dokumentując życie amerykańskiej prowincji. Materiał z podróży znalazł się w albumach A Period of Juvenile Prosperity (2013) i Tones of Dirt and Bone (2015). Od 2008 roku Mike Brodie nie fotografuje.
[Fotografie: Mike Brodie źródło: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

W 2003 roku Brodie podczas mycia naczyć w kuchni, zauważył parę nastolatków wskakujacych na gapę do pociągu towarowego. Zaintrygowany postanowił zrobić to samo, co oni — wskoczyć do pociągu. Jego pierwsza podróż zakończyła sie w Oakland, gdzie spotkał Paula Schieka — założyciela TBW Books, który zobaczył w zdjęciach młodego podróżnika przebłysk talentu fotograficznego. Mike Brodie na początku używał aparatu Polaroid SX-70, który otrzymał w prezencie od przyjaciela. Później zaczął fotografować Nikonem F3.

We wszystkich fotografiach Mike’a na pierwszy plan przebija się autentyzm i realizm. Jego fotografie z podróży są antytezą przepychu, luksusu, blichtru. Na jego zdjęciach uroda kobiecej twarzy nie jest wystudiowana. Nic nie jest upiększone i udoskonalone. Od razu widać, że do wykonania takich zdjęć potrzebna była bliska relacja autora z fotografowanymi postaciami.
Mike Brodie artystycznie kolaborował z takimi artystami, jak Swoon, Chris Stain czy Monica Canilao. W 2015 roku Amerykanin potwierdził w wywiadzie, że nie zamierza więcej fotografować. Od tego czasu zajmuje się prowadzeniem warsztatu mechanicznego.
 
………………………………….
Mike Brodie (1985) — amerykański fotograf dokumentalista. W latach 2004-2008 wędruje po USA i fotografuje. Autor dwóch albumów fotograficznych ciepło przyjętych przez krytykę. Jego prace były wystawiane na wielu wystawach fotograficznych.
04.09.2021

MIKE BRODIE: Nie chcę być sławny. Chcę żeby sławne były moje fotografie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.