Photoshop został wymyślony w 1988 roku przez Thomas’a i John’a Knoll’a. Od tego czasu stał się de facto standardem w przemyśle obróbki grafiki rastrowej. Za jego pomocą można tworzyć i edytować obrazy rastrowe (złożone z pixeli na ekranie monitora komputerowego) w wielu warstwach (layers) i kilkunastu trybach koloru m.in. RGB, CMYK, Lab color space, spot color, duotone. W masowej wyobraźni słowo “photoshop” stało się się symbolem komputerowego “poprawiania” zdjęć.
[Źródło: Funnyjunk.com]

previous arrow
next arrow
Slider

Photoshop zdobył na całym świecie olbrzymią popularność i stał się dla firmy Adobe Systems kurą znoszącą złote jaja. Potem na jego punkcie oszaleli artyści, graficy i fotografowie, ponieważ dał im to, o czym marzyły całe generacje wizualnych twórców — absolutną swobodę tworzenia. Photoshop stał się tak popularny, że gdy laicy podwarzają autentyczność jakiegoś zdjęcia, mówią: “Na fotoszopie można zrobić wszystko”. To prawda, ale nie zapominajmy, że Adobe Photoshop we właściwych rękach to źródło wizualnych orgii, wprost zwalających z nóg swym oszałamiającym, nieziemskim pięknem.
……………………………
John Knoll (urodzony 6 października 1962) — amerykański specjalista od efektów wizualnych i dyrektor kreatywny (CCO) w Industrial Light & Magic (ILM). Jeden z oryginalnych twórców Adobe Photoshop (wraz z bratem, Thomas’em Knoll’em ). Pracował także jako twórca efektów wizualnych do takich filmów jak Star Wars, Trek Generations i Star Trek: First Contact, jak również the Pirates of the Caribbean. — Wikipedia
……………………
29.05.2016 | Więcej: Funnyjunk.com
Mistrzowie Photoshopa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
Jeden komentarz

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.