Fotografia krajobrazowa to jeden z podstawowych i najważniejszych gatunków fotografii, który Piotr Król doprowadził do niebywałej perfekcji. Dobre zdjęcia krajobrazu nie są dziełem przypadku. Wymagają cierpliwości i wiedzy — a cechy te występują najrzadziej wśród współczesnych fotografów. Prace Piotra Króla wprost obezwładniają swoim misternym i nastrojowym pięknem. Doskonałe opanowanie twórczego warsztatu sprawia, że Natura na tych fotografiach nabiera jakiegoś mistycznego, bardziej szlachetnego majestatu. To dzieła przyrody, a nie cywilizacji, zapierają dech w piersiach, stając się dla ludzi niedoścignionym wzorem artyzmu.
[Foto: Piotr Króla źródło: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

Urodziłem się w centralnej Polsce w latach 70-tych. Przygodę z fotografią zacząłem w latach 80-tych, kiedy rządziły negatywy i każda fotografia wymagała zaprzyjaźnienia się z domową ciemnią i litrami odczynników. Wtedy, chcąc pokazać “kolor” w odcieniach szarości, trzeba było odpowiednio sfotografować, (filtry kolorowe, odpowiedni rodzaj kliszy) potem wywołać i następnie (stosując różne triki) przenieść obraz na papier w taki sposób, aby wyeksponować prawidłowo wszystkie detale pracy. Teraz jest dużo prościej, bo większość procesu wykonuje się w domu a każdą pomyłkę można cofnąć. Dzisiejsza technika umożliwia zrobienie prac kolorowych, o jakich kiedyś się tylko marzyło.
Fotografuję głównie krajobraz, próbując pokazać innym to co najpiękniejsze wokół nas z wielkim sentymentem do minionych czasów, dokonując konwersji moich prac do odcieni szarości. Używam systemu Nikon wraz z obiektywami różnych producentów o zakresie ogniskowych od 8-500 mm. W mojej fotografii stosuję różne techniki, jak HDR/DRI, wydłużoną ekspozycję poprzez użycie filtrów ND, jak również fotografowanie w podczerwieni IR. Jestem laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach fotograficznych.

……………………..
Piotr Król: urodziłem się w centralnej Polsce w latach 70-tych. Obecnie mieszkam we Wrocławiu. Z zawodu jestem inżynierem mechaniki i budowy maszyn. Główną moją pasją od wielu lat jest fotografia krajobrazu. Jestem laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach fotograficznych. Moje prace są publikowane na najważniejszych portalach fotograficznych m.in. 1x.com i 500px.com.
…………..
10.12.2014 | Więcej: Portfolio|Facebook|Flickr|500px.com|Twitter

PIOTR KRÓL: Niedoścignionym wzorem artyzmu są dla mnie dzieła przyrody
26 votes, 4.86 avg. rating (96% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
[3] Komentarze

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.