Lider kwartetu jazzowego High Definition. Jego solowy album instrumentalny jako pierwszy w Polsce, wydała prestiżowa wytwórnia płytowa London Decca. Znany również pod pseudonimem Pianohooligan, Piotr Orzechowski to polski pianista jazzowy i kompozytor. Absolwent Berklee College of Music w Walencji. Zwycięzca dwóch najbardziej znanych jazzowych konkursów w Europie — „Montreux Jazz Piano Competition” i „Jazz Hoeilaart”.
Po prostu uważam, że Piotr Orzechowski to wspaniały pianista, kompozytor i muzyk, jeden z najlepszych, z którym kiedykolwiek grałem, a dodajmy, że grałem z każdym od Herbiego Hancocka do Horace’a Silvera. Jest w stanie zagrać wszystko, cokolwiek mu dasz, zarówno z zakresu jazzu, jak i klasyki. — Randy Brecker
……………………………..
Piotr Orzechowski — zwycięzca dwóch najbardziej znanych konkursów w Europie — “Montreux Jazz Piano Competition” i “Jazz Hoeilaart”. Finalista i laureat najbardziej renomowanych konkursów polskiego jazzu jak “Jazz Juniors”, “Jazz nad Odrą”, “Krokus Jazz”. Artyście cztery razy przyznano Stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najbardziej utalentowanych studentów. W listopadzie 2012 roku, debiutancki solowy album Piotra Orzechowskiego, inspirowany twórczością Krzysztofa Pendereckiego, został wydana na przez wytwórnię płytową Decca Classics/Universal Music Polska. Jest to pierwszy album instrumentalny z Polski dla prestiżowej wytwórni London Decca. Współpracował z takimi artystami i grupami jak Philip Glass, Krzysztof Penderecki, Adrian Utley z Portishead, Randy Brecker, John Blackwell, Yoron Izraela, Victor Mendoza, Skalpel, Jacek Kochan, Pawła Mykietyna, Sławkiem Jaskułke, Dorota Miśkiewicz, Adam Bałdych, Vladislav Sendecki i inni.
…………..
16.12.2014 | Więcej: Portfolio|Facebook

PIOTR ORZECHOWSKI — doskonały pianista jazzowy i kompozytor
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
[2] Komentarze

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.