Rozważania nad dorobkiem malarskim Piotra Pasiewicza, należy rozpocząć od prostej konstatacji — mamy do czynienia z twórczością wyjątkową pod wieloma względami. Przede wszystkim nie jest to malarstwo konsumpcjonistyczne, lub inaczej mówiąc komercyjne. Piotr traktuję sztukę jak filozfię, medytację i naukową teorię, forsując swoją ponadmaterialną wizję świata. Ten obraz jest zapisem formowania się stanów materii, które mają charakter przejściowy i nieokreślony. Dla Pasiewicza wszystko jest zmienne, wszystko jest w ruchu. Nie ma nic na zawsze określonego.

Piotr Pasiewicz

NA SPRZEDAŻ — Piotr Pasiewicz “bez tytułu”, 120 x 100 cm, tech. mieszana, len


Bez tytułu pochodzi z cyklu Mattery deliverance, zapoczątkowanego w 2013 roku. Część krytyków sztuki, zafascynowanych “naukowością” twórczości Piotra Pasiewicza, określa jego malarski styl mianem “abstrakcji antropomorficznej”. To malarstwo elitarne intelektualnie, unikalne i bezkompromisowe, nie mające nic wspólnego ze światem ludzkich spraw — z rzeczywistością. To metafizyka w czystej postaci — tu wszystko jest niestałe, nieokreślone, intuicyjne. Wszystko łączy się ze sobą tylko tymczasowo, by po chwili przeistoczyć się w zupełnie odrębny byt. Mówiąc najprościej, prezentowany u nas bez tytułu jest obrazem energii wypełniającej przestrzeń. Ta wyjątkowa artystyczna bezkompromisowość artysty, znalazła uznanie w kraju i za granicą, stawiając Piotra Pasiewicza w roli artysty wybitnie odkrywczego i eksperymentalnego. Należy również dodać, że bez tytułu z cyklu Mattery deliverance zostaje wystawiony na sprzedaż po raz pierwszy.

Ponadmaterialna wizja

Slider

Piotr Pasiewicz — ostatnie najważniejsze nagrody i wystawy:
2015 — Paintings, PII Gallery, Filadelfia. USA
2015 — Face of Matter, Galeria Nizio, Warszawa.
2013 — Nagroda główna Konkursu Katalogu Rynku i Sztuki.
2011 — Sypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
…………………………………..
Tytuł obrazu: bez tytułu
Wymiary: 120 x 100 cm
Rok powstania: 2015
Technika malarska: mieszana, len
Rama: brak
Certyfikat autentyczności: tak
Lokalizacja obrazu: Łódź
Cena: 8000 PLN
Wysyłka: darmowa
…………………………………
Jeżeli jesteś zainteresowana/y zakupem obrazów Piotra Pasiewicza na korzystnych warunkach, to prosimy o przesłanie wiadomości, którą przekażemy artyście. Dziękujemy za zainteresowanie.
© EPRAWDA 2013-2021 ALL RIGHTS RESERVED
…………………………………….
Piotr Pasiewicz Urodzony w 1979 roku w Łodzi. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem (2013) w Pracowni Malarstwa I (Otwarta Księga) u prof. Andrzeja M. Bartczaka. W jego portfolio można znaleźć twórczość z zakresu grafiki warsztatowej, malarstwa, rysunku, performance, czy krótkich form wideo. Na swoim koncie ma liczne wystawy indywidualne oraz zbiorowe, w Polsce i za granicą. W 2011 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mieszka i pracuje w Łodzi.
12.04.2017. Łódź

PIOTR PASIEWICZ bez tytułu, 120 x 100 cm — na sprzedaż
17 votes, 4.56 avg. rating (91% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.