Niektórzy twierdzą, że Prawda nie istnieje, że to tylko pojęcie wydumane przez filozofów (jak na przykład skala Celsjusza, stworzona przez fizyka dla wygody własnych pomiarów), które pozwala w odniesieniu do siebie wartościować inne pojęcia… Niestety Prawda istnieje i nie wiem, czy Miłość raduje się z Prawdy jak twierdzi Św.Paweł w I Liście do Koryntian, bo jakże często Prawda zabija Miłość. Prawda jest cierpliwa, Prawda nie zna strachu. Jest jak stary japoński miecz — świadomy swej ostrości.

Prawda nie zazdrości, bo wie, że jest jedna.

Jedyna Prawda nie grzeszy dumą, nie wywyższa się nad innych. Jej skromność to siła a śmiertelny wróg — Kompromis. Prawda nie postępuje zdradziecko, obcy jest jej fałsz tak często używany w dążeniu do celu… Prawda wszystko odkrywa, zrywając z naszych oczu zasłony zapomnienia, które umieszczaliśmy tam dla ukojenia wyrzutów sumienia… Prawda jest też wieczna, mściwa i nieustępliwa, przypomina przyczajonego tygrysa w dżungli, zaatakuje nagle, gwałtownie, jak błyskawica a rany zadane jej pazurami wyleczyć może tylko czas. Lecz blizny zostaną na zawsze…

Robert Owczarek

Prawda jest wewnętrzną sprzecznością, wiecznym dualizmem Dobra i Zła, wirującym Ying-Yangiem problemem — dla wrażliwych i prostolinijnych ludzi, kiedy muszą sądzić innych. Prawda to Absolut, Prawda to doskonałość, do której (podobno) nieustannie dążymy… lecz stulecia minionego czasu nie potwierdzają naszych dążeń. Najbliżej Prawdy są Dzieci i Starcy. Dzieci — bo widziały tak mało, że nie poznały mocy słów Prawdy, a wychowanie nie zdążyło nauczyć je Kompromisu. I Starcy — bo widzieli tyle, że przed śmiercią mogą sprawiedliwie sądzić, a nie muszą już godzić się na Kompromis.

………………………………………………….
Robert “Riccardo” Owczarek — urodzony w Polsce w okresie środkowej komuny, co pozwala na aktualne wydarzenia patrzeć w miarę obiektywnie. (Samoocena poprzedniego zdania — subiektywna). Absolwent Politechniki Łódzkiej oraz Studiów Podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim (w celu stworzenia dualizmu techniczno-humanistycznego). Obszar zainteresowań — zdecydowanie za szeroki (co jest wynikiem słabej woli lub braku wystarczającej samodyscypliny), a powoduje ciągłe wewnętrzne wrzenie… Zajmuje się pisaniem krótkich form, zarówno prozatorskich (felietony, komentarze) jak i poetyckich (fraszki, wiersze).
10.05.2014

Najbliżej Prawdy są Dzieci i Starcy — ROBERT OWCZAREK Prawda
4 votes, 4.50 avg. rating (90% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
[2] Komentarze

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.