Urodził się w Portugalii. Mieszka w Lizbonie. Fotografią zainteresował się w wieku czternastu lat. Od 2001 roku poświęcił się bezgranicznie fotografii ulicznej, osiągając w tej dziedzinie prawdziwe mistrzostwo. Rui Palha ma na swoim koncie ponad dwanaście wystaw zbiorowych i osiem indywidualnych. Jest laureatem pięciu prestiżowych nagród w konkursach fotograficznych, w tym SPA/RTP “Best Work of Photography” 2011. Jego fotografie ukazywały się w niezliczonych czasopismach i magazynach internetowych na całym świecie.
[Foto: Rui Palha źródło: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

Fotografia to dla mnie bardzo ważna część mojej przestrzeni, którą odkrywam poprzez przepływ tego co czuje, co widze w momencie zatrzymanym w kadrze. Wszystko ma swój początek na ulicy, rozumiejąc, doświadczając, ucząc się, praktykując wolność bycia myślącą, żyjącą jednostką. Staram się przemawiać za pomocą obrazów, mówić do innych, co “widzę” codziennie w czasie moich “ulicznych spacerów”. Mój fotograficzny “świat” jest w Lizbonie, dziewięćdziesiąt procent moich zdjęć zostało wykonanych w moim mieście, gdzie anonimowi ludzie są głównymi aktorami na moich fotografiach. Staram się uzyskać wgląd w ich uczucia, myśli za pomocą ich gestów, ruchów. Zawsze staram się pokazać piękno, wśród prawdziwych scen z życia codziennego, “piękno ludzkie”, niezależnie od koloru skóry, religii i polityki. Jak wiesz, jestem amatorem i pozostanę nim do końca mojego życia. To jedyny sposób, aby robić to, co chcę, a nie to, co inni chcą zobaczyć. Każdy musi być swobodny aby odzwierciedlić to, co ma wewnątrz. — Rui Palha
………….
Więcej: Portfolio|Flickr|artLimited|fineart-portugal|Facebook
03.09.2013. Lizbona

Miasto stworzone dla fotografów. RUI PALHA na ulicach Lizbony
13 votes, 5.00 avg. rating (99% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
[4] Komentarze
  1. Lizbona jest stworzona do zdjęć B&W. Miasto ma stonowaną kolorystykę, choć nei wiem czy to świadomy zabieg architektów. Rui to artysta, nie tylko fotograf. Nieśmiertelne ujęcia.

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.